Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Jastrzębski Węgiel zdecydowanie wygrywa z Halkbankiem Ankara. Pięciu debiutantów w składzie! [FOTO, WIDEO, STATYSTYKI]

11.12.2019 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W meczu 2. Kolejki Ligi Mistrzów Jastrzębski Węgiel pokonał Halkbank Ankara 3:0.

Jastrzębski Węgiel przystąpił do inauguracyjnego meczu w tej edycji Ligi Mistrzów bez Dawida Konarskiego oraz Jurija Gladyra w podstawowym składzie, gdyż obaj ci zawodnicy narzekają na lekkie urazy.

GALERIA ZDJĘĆ (FOT. MAGDALENA KOWOLIK).

Pierwszy set meczu z tureckim zespołem rozpoczął się po myśli naszej drużyny. Świetną pracę na zagrywce wykonywał Christian Fromm, natomiast w ataku i bloku sprytem wykazywał się Tomasz Fornal (11:6). Goście ze stolicy Turcji próbowali wywierać presję na naszym zespole serwisem, ale popełniali przy tym sporo błędów (17:9). Jednostronną partię nasz zespół zwieńczył udanym atakiem Michała Szalachy.

W drugim secie nasza drużyna również nadawała ton wydarzeniom boiskowym. Pomarańczowi nadal świetnie zagrywali, jak Lukas Kampa (10:6) i blokowali, jak Graham Vigrass (20:15). W końcówce tej partii swoją szansę od trenera otrzymał 18-letni rozgrywający Dawid Gruszczyński, który obok Jakuba Buckiego, Michała Szalachy i Tomasza Fornala zadebiutował w tych prestiżowych rozgrywkach. Po jego akcji z Szalachą wygraliśmy drugiego seta 25:17.

Nie mający nie do stracenia Turcy ruszyli na nasz zespół w trzecim secie (5:3), ale Pomarańczowi za sprawą bloku szybko opanowali sytuację (6:6), a następnie wyraźnie odjechali punktowo rywalom. W trakcie seta na placu gry pojawił się jeszcze jeden debiutant w LM, Piotr Hain. Nasza drużyna utrzymała koncentrację do samego końca spotkania, rozstrzygając je w trzech setach.

MVP: Christian Fromm.

Jastrzębski Węgiel – Halkbank Ankara 3:0 (25:17, 25:17, 25:21)

Jastrzębski Węgiel: Bucki, Kampa, Vigrass, Szalacha, Fromm, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Konarski, Gruszczyński, Hain, Rusek (libero), Depowski

Halkbank Ankara: Aydin, Bahov, Capkinoglu, Gokgoz, Seganov, Toy, Yesilbudak (libero) oraz Bayram, Done (libero), Ergun

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin