Jastrzębski Węgiel z wizytą we Francji. Dobre przetarcie przed Ligą Mistrzów

Opublikowany przez 15 września, 2017 17:32

Rozmiar czcionki : A- A A+

Od czwartku rana nasz zespół przebywa za granicą.

Pomarańczowi skorzystali z zaproszenia francuskiego klubu Tourcoing Volley-Ball Lille Métropole i wyjechali na cztery dni do tego miasta leżącego przy granicy z Belgią. – Wyjazd do Francji będzie doskonałym przetarciem przed tegorocznymi występami w Lidze Mistrzów – uważa Mark Lebedew, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

Jastrzębska ekipa w czwartek o świcie  wyruszyła ze Śląska do Krakowa, skąd wyleciała samolotem do Paryża. Ze stolicy Francji brązowi medaliści PlusLigi udali się autokarem do miejsca docelowego. W czwartek po południu i w piątek rano nasi siatkarze trenowali w miejscowym obiekcie Complexe Sportif Leo Lagrange. W piątek o godz. 20:00 w tej hali podopieczni Marka Lebedewa zagrają z Tourcoing Volley-Ball Lille Métropole pierwszy z dwóch meczów towarzyskich. Drugie spotkanie zaplanowano na sobotę na godzinę 20:00, tyle że w pobliskiej miejscowości Harnes.

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę Was tutaj gościć. Wiem, że Jastrzębski Węgiel to utytułowany zespół, mający za sobą świetne występy w europejskich pucharach. My jako klub wracamy do pierwszej ligi, a nasz trener ma w trzy lata przygotować drużynę do gry w Europie. Wierzę, że kiedyś spotkamy się na tym szczeblu z Jastrzębskim Węglem – mówił podczas spotkania z naszym zespołem Vincent Royer, prezes francuskiego klubu.

Tego typu spotkania będą jeszcze bardziej cementować te dwa miasta: Tourcoing oraz Jastrzębie-Zdrój i ich społeczności – podkreślał z kolei Zbigniew Supernak, będący na miejscu z nasza ekipą pomysłodawca wyjazdu do Francji. Jednocześnie gratulował francuskiemu klubowi awansu do siatkarskiej elity, a naszej drużynie życzył dalszych sukcesów.