Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Jastrzębski Węgiel z wizytą u premiera w Ministerstwie Aktywów Państwowych

15.06.2023 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

W środę delegacja naszego Klubu na czele z prezesem zarządu Adamem Gorolem na zaproszenie premiera Jacka Sasina pojawiła się z wizytą w Warszawie w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Celem wizyty było spotkanie wicepremiera Jacka Sasina oraz wiceministrów i parlamentarzystów z drużynami sportowymi, wśród których znalazły się dwa siatkarskie zespoły uczestniczące w tegorocznym finale Ligi Mistrzów – Jastrzębski Węgiel i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Nasz Klub reprezentowali prezes Adam Gorol, zawodnicy pierwszego zespołu Tomasz Fornal i Jakub Popiwczak oraz trenerzy i adepci Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla.

Wsparcie dla Was jako sportowców przez spółki Skarbu Państwa to nie tylko zwykły mecenat, to także silna więź z zespołami reprezentującymi konkretne miasta i środowiska, w których funkcjonujecie – mówił podczas spotkania wicepremier Jacek Sasin.

Podczas spotkania w Ministerstwie Aktywów Państwowych wicepremier Jacek Sasin pogratulował sportowcom sukcesów i osiąganych wyników. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle odniosła trzecie z rzędu zwycięstwo w finale siatkarskiej Ligi Mistrzów, natomiast Jastrzębski Węgiel wywalczył Mistrzostwo Polski, Klubowe Wicemistrzostwo Europy oraz Superpuchar Polski. Te dwa zespoły od lat rywalizują, co roku spotykając się w finale Mistrzostw Polski lub Europy.

Dziękuję Wam za wspaniałe emocje, gratuluję osiąganych wyników i życzę dalszych sukcesów. Jesteście dumą Polski i firm, które reprezentujecie – mówił wicepremier Jacek Sasin

Chcemy by tych sukcesów było jeszcze więcej, dlatego zapewniam, że spółki skarbu państwa nadal będą aktywnie wspierać rozwój polskiego sportu – dodał wicepremier Jacek Sasin.

Przy okazji wizyty w Warszawie prezes Adam Gorol wręczył premierowi Sasinowi pamiątkowe tablo z medalami za mistrzostwo Polski oraz z finału Ligi Mistrzów, szalik, koszulkę oraz piłkę.

 

Źródło: Ministerstwo Aktywów Państwowych (gov.pl).

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin