Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Jastrzębski Węgiel z jasnym celem w Warszawie: „Chcemy być w finale” [WIDEO]

06.04.2021 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W środę o godzinie 17:30 starcie numer dwa w półfinale PlusLigi pomiędzy naszym zespołem i Vervą Warszawa Orlen Paliwa. Wygrana w tym meczu da naszej drużynie finał mistrzostw Polski.

Nasz Klub czeka na finał PlusLigi już 11 lat. Ostatni raz ta sztuka udała nam się w sezonie 2009/2010 po wyeliminowaniu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w pięciu meczach w serii do trzech wygranych. Tamten sezon ostatecznie zakończyliśmy na drugim miejscu.

Teraz od upragnionej walki o złoto dzieli Jastrzębski Węgiel jedno spotkanie. Tylko i aż jedno spotkanie. Naprzeciw naszej ekipy staje Verva Warszawa Orlen Paliwa. Rywale silny, z pięcioma mistrzami świata w składzie, z którym historycznie zawsze trudno nam się grało, ale którego zdołaliśmy po ciężkim boju pokonać w minioną sobotę w pierwszym meczu półfinałowym.

Dzięki temu objęliśmy niezwykle ważne prowadzenie w rywalizacji toczonej do dwóch zwycięstw. Teraz to nasi rywale stoją pod ścianą.

Nasi siatkarze są świadomi celu, jaki im przyświeca. – Chcemy być w finale. Cały ten sezon gramy po to, by być w finale i walczyć o złoty medal. Miejmy nadzieję, że w środę staniemy na wysokości zadania i zakończymy tę rywalizację – stawia jasno sprawę Jakub Popiwczak, libero naszej drużyny.

– Uważam, że decydującym czynnikiem i elementem będzie zagrywka. Jeśli będziemy dobrze zagrywać, to mam nadzieję, że będziemy cieszyć się po tym meczu z awansu do finału – dodaje Jakub Bucki, którego piekielnie mocne serwisy w sobotnim starciu z Vervą walnie przyczyniły się do wygranej JW.

Początek środowego spotkania w Arenie Ursynów o godzinie 17:30. Transmisja meczu – w Polsacie Sport Extra. Emocje gwarantowane!

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin