Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Jastrzębski Węgiel wystąpi na Gigantach Siatkówki

10.05.2022 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

W dniach 24-25 września w Twardogórze na Dolnym Śląsku nasz zespół weźmie udział w charytatywnym turnieju TAURON Giganci Siatkówki. Nasza drużyna triumfowała w trzech ostatnich edycjach tej prestiżowej imprezy.

TAURON wspiera rozwój polskiego sportu – po raz czwarty będzie partnerem wydarzenia Giganci Siatkówki. Charytatywny turniej odbędzie się w Twardogórze (woj. dolnośląskie). W turnieju pań w Twardogórze zobaczymy Chemika Police oraz DevelopRes Rzeszów, czyli dwie nasze najlepsze drużyny w tym sezonie. W męskich rozgrywkach pojawią się Jastrzębski Węgiel oraz PGE Skra Bełchatów. Rywalami naszych zespołów będą ekipy z Turcji.

– TAURON od wielu lat wspiera rozwój polskiej siatkówki. To sport wielowymiarowy, a przede wszystkim rodzinny. Dzięki temu trafiamy z naszą ofertą do szerokiego grona odbiorców. Mam nadzieję, że nasze wieloletnie wsparcie pomaga w rozwoju tej dyscypliny. Siatkówka na najwyższym poziomie to sportowe emocje, ale także zachęta do dbałości o zdrowie – wyjaśnia Paweł Szczeszek, prezes TAURON Polska Energia.

Nie ulega wątpliwości, że gdyby nie TAURON, nie bylibyśmy w tym miejscu. Dzięki takiemu partnerowi możemy się rozwijać i realizować kolejne cele. Jesteśmy mu wdzięczni, że w trakcie trzech ostatnich edycji był partnerem tytularnym Gigantów Siatkówki. Co ważne – TAURON nie zostawił nas nawet w pandemii, kiedy wiele firm cięło wydatki na sponsoring sportu. Bardzo to doceniamy – mówi Wojciech Rozdolski, pomysłodawca i organizator turnieju.

Współpraca Gigantów Siatkówki i firmy TAURON nie dotyczy tylko seniorskiego turnieju. Od kilku lat – przy okazji głównej imprezy – rozgrywany jest także cykl Młodzi Giganci Siatkówki, który ma promować tę dyscyplinę wśród dzieci. W 2021 roku TAURON był również jego sponsorem  tytularnym i fundował upominki najlepszym, młodym siatkarkom.

TAURON to nie tylko Giganci Siatkówki. Firma bowiem od lat wspiera sport w Polsce. Jest sponsorem Ligi Siatkówki Kobiet (TAURON Ligi), I ligi mężczyzn (TAURON 1. Liga Mężczyzn), wspiera także PlusLigę i Superpuchary Polski kobiet i mężczyzn. W tym roku turniej po raz pierwszy będzie miał też żeńską edycję, a wszystkie mecze pokaże TVP Sport, która została na najbliższe cztery lata nowym partnerem medialnym zawodów.

Jastrzębski Węgiel zawsze chętnie i z wielkim entuzjazmem przyjmuje zaproszenia na turniej TAURON Giganci Siatkówki. Powodów jest kilka. Po pierwsze, turniej ten jest synonimem bardzo dobrej organizacji i wysokiego poziomu sportowego. Po wtóre, z reguły odbywa się on w przededniu sezonu ligowego, więc jest to doskonała okazja do sprawdzenia formy zespołu na moment przed startem nowych rozgrywek. Do tego, w ostatnich latach świetnie nam się wiedzie w tych rozgrywkach – Jastrzębski Węgiel wygrał trzy ostatnie edycje turnieju. My ze swojej strony możemy zapewnić wysoką jakość sportową. Przystąpimy do niego jako finalista mistrzostw Polski i półfinalista Ligi Mistrzów, w składzie, który personalnie nie będzie znacząco różnił się od tego, jakim dysponujemy obecnie – stwierdził Marcin Fejkiel, rzecznik prasowy Jastrzębskiego Węgla, który reprezentował nasz Klub podczas wtorkowej konferencji prasowej w Warszawie poświęconej temu wydarzeniu.   

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin