Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Jastrzębski Węgiel wraca do gry. Derby Śląska w Święto Trzech Króli [WIDEO]

06.01.2021 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Po noworocznej przerwie nasz zespół 2 stycznia wrócił do treningów i sposobi się do kolejnej potyczki ligowej. 6 stycznia o godzinie 17:30 „pomarańczowi” podejmą u siebie GKS Katowice.

2020 rok Jastrzębski Węgiel zakończył zwycięstwem 3:0 w Rzeszowie z Asseco Resovią, dzięki czemu uplasował się na drugiej pozycji w ligowej tabeli. Liderem rozgrywek jest niepokonana Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Jest to jedyny zespół, który w obecnym sezonie znalazł sposób na naszą ekipę. W pozostałych 12 z 14 rozegranych spotkań Jastrzębski Węgiel górował nad rywalami.

– Co trzeba zrobić, żeby to kontynuować? Ciężko pracować. Nic innego nam nie pozostaje. Mieliśmy kilka przykładów na to, że wylewane tutaj hektolitry potu nie idą na marne, tylko opłacają się, zwłaszcza w tych trudnych momentach. Nabieramy pewności siebie i – mówiąc kolokwialnie – wiatru w żagle. W Nowym Roku możemy sobie jeszcze życzyć, żeby kibice wrócili do hali, bo przy pustych trybunach gra się bardzo smutno. Obyśmy jak najszybciej spotkali się tutaj w komplecie – mówi Łukasz Wiśniewski, środkowy Jastrzębskiego Węgla.

Kolejnym przeciwnikiem naszej drużyny będzie GKS Katowice. Zespół ze stolicy województwa śląskiego spisuje się w tym sezonie dobrze – wygrał dziewięć z 15 swoich spotkań. – Jest to bardzo solidny zespół, którego nie można lekceważyć i wychodzić z założenia, że mamy gotowe trzy punkty po swojej stronie, bo to się może bardzo szybko zemścić – uważa Łukasz Wiśniewski.

W styczniu Jastrzębski Węgiel ma w sumie do rozegrania siedem spotkań, z czego w pięciu z nich nasi siatkarze odrobią zaległości z jesieni, kiedy zespół pauzował w lidze z powodu koronawirusa. – Będzie to maraton, ale można było się go spodziewać, gdyż wiele kolejek ligowych zostało przełożonych przez covid. Kiedyś trzeba to nadrobić. Oznacza to niezły „ścisk”, ale będziemy na to gotowi – deklaruje środkowy naszej drużyny.

Początek meczu o godzinie 17:30. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania przeprowadzi Polsat Sport.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin