Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

„Jastrzębski Węgiel wciąż mierzy w strefę medalową i w najwyższe cele” [FOTO]

14.08.2020 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Dzisiaj odbyła się oficjalna prezentacja Jastrzębskiego Węgla przed nowym sezonem połączona z meczem otwarcia sezonu ze Stalą Nysa.

Wydarzenie w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej, niestety, odbyło się bez udziału publiczności i mediów, a powodem tego jest objęcie Jastrzębia-Zdroju obostrzeniami strefy „czerwonej” w związku z pandemią koronawirusa.

Wychodząc naprzeciw fanom nasz Klub przeprowadził  transmisję z tego wydarzenia w internecie na kanale YouTube Jastrzębskiego Węgla.

GALERIA ZDJĘĆ (FOT. MAGDALENA KOWOLIK, ARKADIUSZ KOGUT).

O godzinie 17 rozpoczęła się oficjalna część wydarzenia, a w roli mistrzów ceremonii wystąpił znany duet Grzegorz Kułaga – Marek Magiera, który od lat w znakomitym stylu kreuje sportowe emocje podczas różnego rodzaju widowisk sportowych.

Jako pierwszy na scenę wywołany został prezes zarządu naszego Klubu Adam Gorol. Jego expose poprzedził film wyświetlony na telebimie, który podsumował minione rozgrywki oraz nawiązał do triumfu naszej drużyny w Letniej Grand Prix PLS.

– Co roku witałem was na Hali Jastrzębskiego Węgla, ale tym razem jest inaczej. Na każdym kolejnym otwarciu sezonu mówiłem, że to wy – kibice jesteście najważniejsi i że bez was nie byłoby sportowego widowiska. Ilekroć wypowiadałem te słowa, ani razu nie przeszłoby mi przez myśl, że… to naprawdę się może wydarzyć – przyznał Adam Gorol.

– Jednak taka właśnie jest sytuacja. Mamy otwarcie sezonu, prezentację, mecz, a was tutaj nie ma. To trudny czas dla nas wszystkich, ale w myśl zasady, że zdrowie jest najważniejsze staramy się przetrwać ten trudny okres oraz myśleć pozytywnie i patrzeć do przodu. Wierzę, że poradzimy sobie z tą sytuacją – dodał prezes Jastrzębskiego Węgla.

Podsumowując miniony sezon szef zarządu naszego Klubu użył określenie „niedosyt”. Po pierwsze dlatego, że rozgrywki zostały przerwane w kluczowym momencie, a po drugie nasz zespół  był w tym czasie na fali wznoszącej.

Prezes przypomniał o batalii w sprawie wyjazdu do Trydentu, który właśnie na początku marca stawał się ogniskiem pandemii koronawirusa. Jednocześnie podkreślił, że wówczas klubowi bardzo pomógł wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Ryszard Czarnecki, który również był obecny na piątkowej prezentacji.

To on wręczył koszulkę kapitanowi Lukasowi Kampie. – Dziękuję Jastrzębskiemu Węglowi za świetne reprezentowanie Polski na arenie międzynarodowej i za pracę u podstaw z młodzieżą. Trzymam kciuki za Jastrzębski Węgiel, zwłaszcza w europejskich pucharach – mówił wiceszef krajowej federacji.

Po Kampie na scenie pojawiali się kolejni gracze naszego zespołu oraz członkowie sztabu szkoleniowego na czele z pierwszym trenerem Lukiem Reynoldsem. Całość „okraszona” był efektowną grą świateł, laserów oraz dźwięku.

Prezes Gorol podczas prezentacji w pierwszej kolejności podziękował Jastrzębskiej Spółce Węglowej oraz grupie kapitałowej Spółki, osobom z zarządu JSW decydującym o wsparciu finansowym, a w szczególności obecnemu na prezentacji przedstawicielowi zarządu JSW Arturowi Wojtków – Zastępcy Prezesa Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej ds. Pracy i Polityki Społecznej, Partnera Strategicznego naszego Klubu. Swoje podziękowania sternik Jastrzębskiego Węgla skierował ponadto do: władz Miasta na czele z prezydent Anną Hetman, Klubu Kibica, fanów, mediów, zawodników, sztabu szkoleniowego, administracji Klubu, Rady Nadzorczej Klubu oraz służb technicznych pracującym w hali.

Prezes Artur Wojtków w swojej przemowie uznał, że lepiej skupić się na przyszłości, zamiast przeszłości. – Nie chciałbym wracać do tego, co było w poprzednim sezonie. Mam nadzieję, że najbliższy sezon będzie dla Jastrzębskiego Węgla bogaty w sukcesy. W tym sezonie Jastrzębska Spółka Węglowa mimo trudnej sytuacji gospodarczej w naszym kraju i w samej spółce pozostaje sponsorem strategicznym Jastrzębskiego Węgla. A dlaczego nie wracam do poprzedniego sezonu? Ponieważ mamy inny sztab oraz inną drużynę, mocniejszą niż wcześniej. Życzę wam wszystkiego najlepszego na ten nowy sezon i mówię tu o wynikach, bo jeśli chodzi o reprezentowanie miasta i spółki, to jako klub robicie to bardzo dobrze – powiedział przedstawicieli Partnera Strategicznego Klubu.

Prezes Gorol mówiąc o celach na nowy sezon stwierdził: – Najważniejsze jest to, że Jastrzębski Węgiel wciąż mierzy w strefę medalową i w najwyższe cele. Wierzę, że znajdziemy się na podium i to na jak najwyższym jego szczeblu. Wszyscy sobie tego życzymy. Chcemy także zagrać z dobrym – co najmniej tak dobrym, jak poprzednio – skutkiem w Lidze Mistrzów. Chciałbym, aby ten sezon był dobry, kompletny i abyśmy rozegrali wszystkie mecze. Wierzę, że niebawem zobaczymy się w naszej hali.

Oficjalną część prezentacji zakończył film poświęcony Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Później clue programu stanowił mecz otwarcia sezonu, w którym naszym rywalem był beniaminek Plusligi Stal Nysa.

Spotkanie to ze specjalnie zaaranżowanego na te potrzeby studia skomentował i poprowadził Krzysztof Klepczyński, szef redakcji sportowej Radia Katowice, który w przerwach przeprowadzał również wywiady ze swoimi gośćmi.

Mecz otwarcia sezonu zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 3:1 (25:13, 26:24, 23:25, 25:17).

Jastrzębski Węgiel: Al Hachdadi, Kampa, Gladyr, Szalacha, Fornal, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Louati, Bucki, Wiśniewski, Tervaportii, Wawrzyńczyk, Cichosz-Dzyga, Biniek (libero).

Stal Nysa: Komenda, Bućko, Bartman, Ben Tara, M’Baye, Lemański, Ruciak (libero) oraz Kaczorowski, Schamlewski, Szczurek, Dembiec (libero).

TRANSMISJA PREZENTACJI ORAZ MECZU OTWARCIA SEZONU.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin