Jastrzębski Węgiel w półfinale Pucharu Polski [FOTO, WIDEO]. Kolejnym rywalem – Trefl Gdańsk

16.02.2021 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W rozegranym w Bydgoszczy meczu 1/4 finału Pucharu Polski Jastrzębski Węgiel pokonał 3:0 pierwszoligową Visłę Bydgoszcz i awansował do półfinału tych rozgrywek.

Pierwszy punkt w pucharowym spotkaniu zdobył po sprytnym kiwnięciu Tomasz Fornal. W kolejnej akcji Łukasz Wiśniewski popisał się udanym blokiem na Mariuszu Marcyniaku. Kiedy Rafała Szymura również „kiwką” oszukał bydgoski blok, wynik brzmiał 6:3. Nieporozumienie w szeregach gospodarzy w rozegraniu skutkowało rezultatem 8:4 dla JW. Aspirujący do gry w PlusLidze zespół Visły twardo napierał jednak na nasz zespół (9:7). Po asie serwisowym Jana Galabova nasza przewaga stopniała do jednego punktu, a za moment był już remis (12:12). Świetną serię bydgoszczan przerwał dopiero Mohamed Al Hachdadi, a chwilę potem potrójny blok zatrzymał Jewgenija Karpińskijego. Niebawem dwukrotnie na nasz blok „nadział się” Patryk Łaba (16:14). Po ataku Lukasa Kampy z drugiej piłki mieliśmy trzy, a za sprawą asa Al Hachdadiego cztery „oczka” zapasu (20:16). Po przerwie na żądanie trenera Visły, Marokańczyk raz jeszcze zapunktował zagrywką. Rywale też próbowali „kąsać” nas zagrywką (Marcyniak), ale skuteczne akcje Szymury studziły ich zapał (23:19). Nasz zespół utrzymał koncentrację do końca seta i po akcji Al Hachdadiego wygrał premierową odsłoną 25:21.

GALERIA ZDJĘĆ (FOT. ARKADIUSZ MODLIŃSKI).

Drugiego seta również „otworzyła” akcja, w której Fornal przechytrzył bydgoskich blokujących. Nadal dobrą skuteczność w ofensywie utrzymywał duet: Al Hachdadi – Szymura. Kiedy dołączył do nich Fornal, mieliśmy tego efekt w postaci prowadzenia 6:2. Efektownie prezentowały się zwłaszcza akcje Kampy z naszymi przyjmującymi z szóstej strefy. Kiedy Łukasz Wiśniewski do spółki z Al Hachdadim zastopowali na siatce Marcyniaka na tablicy pojawił się wynik 11:6. Wkrótce potem nasz potrójny blok zatrzymał Karpińskijego (13:7). As serwisowy Fornala był równoznaczny z wynikiem 16:8 dla JW. W pewnym momencie przewaga naszej drużyny wynosiła dziewięć punktów (19:10), a kiedy Szymura posłał „skrót” za siatkę nawet 11 „oczek” (22:11). Tę partię zakończyła popsuta przez Kamila Gutkowskiego zagrywka.

Trzecia część spotkania rozpoczęła się od prowadzenia Jastrzębskiego Węgla 5:1. Nasz zespół niezmiennie podobijał sporo piłek w obronie i wyprowadzał skuteczne kontry (8:3). As Kampy oznaczał rezultat 9:3 dla naszej ekipy i kolejną już w tym spotkaniu przerwę na żądanie trenera Visły Bydgoszcz. „Pomarańczowi” nie zwalniali jednak tempa. Kolejnego asa dołożył nasz marokański atakujący, a po chwili Kampa tylko musnął przelatującą na naszą stronę piłkę, a ta spadła po stronie naszych rywali (15:7). Bydgoszczanie za sprawą Michala Masnego na zagrywce próbowali jeszcze ratować sytuację (20:16), ale na wiele więcej nasza drużyna już im nie pozwoliła, pewnie awansując do półfinału Pucharu Polski.

Naszym rywalem podczas turnieju finałowego w Krakowie będzie Trefl Gdańsk, który pokonał PGE Skrę Bełchatów 3:1. Spotkanie to odbędzie się 13 marca. Drugą parę półfinałową tworzą: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Aluron CMC Warta Zawiercie. Finał PP zaplanowano 14 marca.

BKS Visła Bydgoszcz – Jastrzębski Węgiel 0:3 (21:25, 13:25, 19:25)

BKS Visła Bydgoszcz: Karpińskij, Masny, Gałązka, Marcyniak, Galabov, Łaba, Bonisławski (libero) oraz Gutkowski, Kosiba

Jastrzębski Węgiel: Al Hachdadi, Kampa, Wiśniewski, Gladyr, Fornal, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Kosok

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin