Jastrzębski Węgiel w finale lubińskiego memoriału

04.10.2019 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W swoim pierwszym meczu rozgrywanego w Lubinie Memoriału im. Jana Rutyńskiego nasz zespół pokonał MKS Będzin 3:0. W sobotnim finale Pomarańczowi zmierzą się z gospodarzami turnieju.

Pierwsza partia piątkowego spotkania przebiegła pod dyktando naszej drużyny. W zespole dowodzonym przez trenera Roberto Santilliego w ofensywie prym wiedli Christian Fromm oraz Dominik Depowski. Silną bronią Pomarańczowych była w tym czasie zagrywka (trzy asy).

Drugiego seta lepiej zaczęli będzinianie (8:5), ale nasz zespół szybko opanował sytuację (16:13). Tempa nie zwalniał Fromm, który po dwóch partiach miał już na swoim koncie 11 punktów. Jastrzębski Węgiel generalnie rzecz biorąc pewnie kończył swoje ataki (55-proc. skuteczność), na co nasi rywale nie potrafili znaleźć recepty.

Trzeci set długo układał się po myśli naszego zespołu, ale gracze MKS-u nie odpuścili i ostatecznie wygrali tę część meczu na przewagi 32:30. Kropkę nad „i” Pomarańczowi postawili w kolejnej odsłonie, którą rozstrzygnęli na swoją korzyść do 15.

W sobotnim finale nasza drużyna zmierzy się z Cuprum Lubin. Gospodarze turnieju pokonali w piątek 3:0 BKS Visłę Bydgoszcz. Dodajmy, że lubinianie są jedynym zespołem, który w tym okresie przygotowawczym znalazł sposób na Pomarańczowych, a miało to miejsce podczas turnieju w Legnicy. Będzie więc okazja do rewanżu. Początek sobotniego meczu z udziałem naszej drużyny około godziny 13:00.

Jak dotąd nasza ekipa wygrała sześć z siedmiu gier kontrolnych.

MKS Będzin – Jastrzębski Węgiel 1:3 (18:25, 22:25, 32:30, 15:25)

MKS Będzin: Superlak, Sanders, Gunia, Dryja, Sossenheimer, Sobański, Potera (libero) oraz Buczek, J. Fornal, Faryna, Ratajczak

Jastrzębski Węgiel: Bucki, Kampa, Vigrass, Gladyr, Fromm, Depowski, Rusek (libero) oraz Szwed, Margarido, Szalacha, Hain, T. Fornal

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin