Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Jastrzębski Węgiel w ćwierćfinale Pucharu Polski

19.01.2022 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

W meczu 1/16 finału Tauron Pucharu Polski Jastrzębski Węgiel pokonał pierwszoligową Legię Warszawa 3:0 i awansował do ćwierćfinału tych rozgrywek. Naszym rywalem na tym etapie będzie Projekt Warszawa.

Nasz zespół przystąpił do spotkania w stolicy z kilkoma zmianami w składzie. W wyjściowej szóstce pojawili się między innymi: Arpad Baroti, Jakub Macyra czy Rafał Szymura. Od pierwszych akcji to nasz zespół nadawał ton boiskowym wydarzeniom. Jastrzębski Węgiel szybko zbudował kilkupunktową przewagę (7:3). Jak tylko nasi rywale zbliżyli się na różnicę dwóch „oczek”, w kolejnej akcji odpowiadaliśmy albo udanym atakiem (Łukasz Wiśniewski na 10:7) albo blokiem (Baroti na 12:8 i Szymura na 13:10). Od stanu 16:13 legioniści niebezpiecznie zbliżyli się na różnicę jednego punktu, ale i tym razem powstrzymaliśmy przeciwników. W tym fragmencie klasę pokazał Trevor Clevenot, dzięki któremu ponownie zyskaliśmy kilkupunktowy zapas (19:16). Po czasie wziętym przez trenera gospodarzy postawiliśmy skuteczny blok. Clevenot opuścił pole serwisowe przy stanie 22:17. Premierową partię na korzyść naszej drużyny zakończył błąd dotknięcia siatki po stronie naszych rywali. Warto podkreślić, że od stanu 17:16 Jastrzębski Węgiel zdobył osiem „oczek” przy tylko dwóch punktach naszych rywali. To był decydujący fragment pierwszego seta.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ (FOT. ARKADIUSZ KOGUT).

Druga część spotkania rozpoczęła się od mocnego uderzenia ze strony Legii Warszawa. Spora w tym zasługa świetne zagrywającego Karola Rawiaka (7:3). Dzięki skutecznej grze Szymury na lewym skrzydle zmniejszyliśmy straty do warszawian najpierw do dwóch punktów (9:7), a następnie do jednego „oczka” (11:10). W kolejnej akcji Benjamin Toniutti posłał w bój w kontrze Clevenota, a ten nie dał szans z szóstej strefy legionistom (11:11). To było równoznaczne z przerwą na żądanie szkoleniowca warszawian. Po pauzie jego podopieczni zrobili wprawdzie przejście, ale zaraz potem Szymura wyprowadził nas na prowadzenie, a Macyra zwiększył naszą przewagę do dwóch punktów (14:12). Błędy w ataku warszawskiego zespołu skutkowały rezultatem 17:13 dla Jastrzębskiego Węgla. Kiedy na tablicy pojawił się wynik 19:14, trener Mateusz Mielnik raz jeszcze poprosił o czas dla swojego zespołu. I tym razem nie zwolniliśmy tempa i dołożyliśmy kolejny punkt. Spokojnie grający nasz zespół pewnie dokończył drugiego seta na swoją korzyść. Partię tę zamknął as serwisowy Clevenota (25:18).

Na trzeciego seta nasi rywale znów wyszli ze sporym animuszem (2:0). Nasza ekipa błyskawicznie ostudziła zapędy warszawian (5:4), ale w dalszej części spotkania pierwszoligowcy nie zamierzali łatwo się poddawać (7:5, 11:8, 13:10). Potem było już nawet 15:12 dla Legii, ale nasza drużyna wówczas włączyła wyższy bieg i najpierw zniwelowała stratę, a następnie dołożyła kolejne dwa punkty (m.in. as Macyry). Legioniści nie zwiesili jednak głów, znów podjęli walkę z naszym zespołem i doprowadzili do wyrównania po 20. Co więcej, rozpędzona stołeczna drużyna poszła za ciosem i teraz to ona zmierzała po wygraną w secie (23:21). Na szczęście powstrzymaliśmy naszych przeciwników. Nasz zespół jako pierwszy zyskał piłki setowe, ale Legia pozostała w grze. Potem to warszawski zespół miał w górze setbola, ale zdołaliśmy wyjść z opresji. Następnie mieliśmy swoje kolejne szanse na skończenie partii i dopiero za trzecim razem zamknęliśmy trzeciego seta i cały mecz w stosunku 3:0.

MVP: Jakub Popiwczak.

Tym samym przypieczętowaliśmy awans do ćwierćfinału Tauron Pucharu Polski. W nim naszym rywalem będzie Projekt Warszawa. Zgodnie z planem spotkanie to mamy rozegrać 2 lutego i będziemy jego gospodarzem. Godzina rozpoczęcia meczu nie jest jeszcze znana. Zwycięzca tej potyczki wystąpi w turnieju finałowym PP, który odbędzie się w dniach 26-27 lutego we wrocławskiej Hali Orbita.

Legia Warszawa – Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 18:25, 26:28)

Jastrzębski Węgiel: Baroti, Toniutti, Wiśniewski, Macyra, Szymura, Clevenot, Popiwczak (libero) oraz Fornal

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin