Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Jastrzębski Węgiel uczcił setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę

11.11.2018 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W sobotę Jastrzębski Węgiel świętował nie tylko zwycięstwo 3:0 z brązowymi medalistami z poprzedniego sezonu, Treflem Gdańsk. Starcie 7. kolejki Plusligi było także znakomitą okazją do uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Jako Klub już w piątek zadbaliśmy o to, by na trzech tysiącach siedzisk w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej rozłożone zostały „klaskacze” w biało-czerwonych barwach.

W dniu meczu oba zespoły (JW oraz Trefl Gdańsk) wyszły na prezentację w okolicznościowych strojach. Pomarańczowi mieli na sobie specjalnie przygotowane białe t-shirty z napisem „Niepodległa” i flagą biało-czerwoną na piersi oraz logotypami Klubu i naszego partnera strategicznego Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA na plecach, natomiast gdańszczanie założyli na szyje piękne szaliki z napisem „Niepodległa”.

Podczas meczu spiker kilkukrotnie zachęcił fanów zgromadzonych w hali do utworzenia z „klaskaczy” biało-czerwonej kartoniady, co spotkało się z pozytywnym odzewem ze strony kibiców. Efekt w postaci utworzonych przez publikę olbrzymich flag w barwach narodowych po obu stronach boiska był imponujący.

Osobne słowa uznania należą się naszemu Klubowi Kibica, którego członkowie również zadbali o świetną oprawę, przynosząc na mecz biało-czerwone flagi, szaliki i sporej wielkości narodową „sektorówkę”. Reasumując: było uroczyście, godnie, z klasą.

– Jest to dla nas wielka rzecz, dla nas, dla wszystkich Polaków, że możemy żyć w wolnym kraju. Cześć i chwała, bohaterom! Ogromna cześć wszystkim tym, którzy się do tego przyczynili. Może to jest proste, może „oklepane”, ale najlepsze, co można w tym przypadku powiedzieć – stwierdził Piotr Hain, środkowy Jastrzębskiego Węgla, poproszony o opinię na temat 100-lecia niepodległości.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin