Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Jastrzębski Węgiel startuje z przygotowaniami do nowego sezonu

02.08.2021 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

9 sierpnia po piętnastu tygodniach przerwy od zakończenia poprzednich rozgrywek Jastrzębski Węgiel powróci do treningów.

Drużyna oraz sztab szkoleniowy pod wodzą trenera Andrei Gardiniego spotkają się w poniedziałek w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej. Na rano zaplanowano trening w siłowni, natomiast po południu – trening siatkarski.

W inauguracyjnych zajęciach weźmie udział sześciu zawodników ze składu z poprzedniego sezonu zwieńczonego złotym medalem mistrzostw Polski. Są to: Jakub Popiwczak, Szymon Biniek, Jurij Gladyr, Łukasz Wiśniewski, Rafał Szymura i Tomasz Fornal. Z nowych „twarzy” w drużynie Jastrzębskiego Węgla zobaczymy: Dawida Dryję, Jakuba Macyrę oraz Wojciecha Szweda.

W przedsezonowych przygotowaniach zabraknie kadrowiczów z Francji: Benjamina Toniuttiego oraz Stephena Boyera, którzy obecnie przebywają na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, a po ich zakończeniu będą sposobić się do wrześniowych Mistrzostw Europy. Do czempionatu Starego Kontynentu wraz ze swoimi reprezentacjami przygotowywać będą się również: Czech Jan Hadrava, Fin Eemi Tervaportti oraz włoski trener przygotowania motorycznego Nicola Giolito (jego obowiązki na czas nieobecności przejmie Bartosz Celadyn). Wymienione wyżej osoby dotrą do naszego Klubu dopiero po zakończeniu swojego udziału w ME.

W związku z tym na czas przygotowań do nowego sezonu kadrę pierwszego zespołu uzupełnią: przyjmujący Stanisław Wawrzyńczyk, azerski rozgrywający Tural Hasanli, atakujący Bartosz Krzysiek, były adept Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla Wojciech Kraj (środkowy) oraz młodzież z AT: Kamil Strzymszok (rozgrywający, rocznik 2004), Dominik Rakowski (atakujący, rocznik 2004) oraz Dominik Czerny (przyjmujący, 2003).

Zanim wystartują przygotowania do PlusLigi sezonu 2021/2022 Jastrzębski Węgiel weźmie udział w PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki na piasku (5-8 sierpnia, Kraków). Nasz Klub triumfował przed rokiem w Gdańsku w pierwszej edycji tych rozgrywek.

Pierwszy mecz sezonu ligowego z udziałem naszej drużyny zaplanowano na 2 października. W pierwszej kolejce nasz zespół zmierzy się na wyjeździe z beniaminkiem PlusLigi LUK Politechniką Lublin. Jastrzębski Węgiel będzie bronić tytułu mistrzowskiego wywalczonego w sezonie 2020/2021.

30 listopada nasza drużyna przystąpi zaś do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin