Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Jastrzębski Węgiel rozpoczął przygotowania do nowego sezonu [WIDEO]

13.07.2020 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W poniedziałek rano nasz zespół powrócił do treningów.

Przerwa w treningach trwała ponad trzy miesiące. Przypomnijmy, że z powodu wybuchu epidemii koronawirusa władze Polskiej Ligi Siatkówki 25 marca postanowiły zakończyć sezon 2019/2020, nie przyznawać tytułu mistrza Polski, a kolejność drużyn w tabeli ustalić według liczby zdobytych punktów meczowych, bez ukończenia fazy zasadniczej rozgrywek.

Do nowego sezonu Jastrzębski Węgiel będzie przygotowywał się pod wodzą nowego trenera – Luke’a Reynoldsa. – Jako pierwszy trener czuję się wspaniale. Przez ostatnie cztery miesiące pracowałem w domu nad tym, by przygotować wszystko do tego momentu, który dzisiaj nastąpił. Teraz to już tylko towarzyszy mi radość z bycia z zawodnikami w hali oraz na boisku i możliwość rozpoczęcia pracy, która będzie ukierunkowana na start nowego sezonu. Czuję się świetnie. Mamy wspaniały zespół i wspaniały sztab szkoleniowy. Świat stoi przed nami otworem! – mówi z entuzjazmem 35-letni Australijczyk.

Przed nowym sezonem zespół JW zasilili: atakujący Mohamed Al Hachdadi (MAR, Taubate Funvic), rozgrywający Eemi Tervaportti (FIN, Olympiakos Pireus), przyjmujący: Yacine Louati (FRA, Vero Volley Monza), Rafał Szymura (GKS Katowice), Michał Gierżot (Akademia Talentów JW), środkowi: Łukasz Wiśniewski (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Patryk Cichosz-Dzyga (Akademia Talentów JW) oraz libero Szymon Biniek (KPS Siedlce).

– Życzyłbym sobie, żebyśmy w nadchodzącym sezonie osiągnęli jako drużyna dobry wynik. Taki, który zadowoliłby władze klubu oraz fanów, a nam zawodnikom dał satysfakcję. Osobiście chcę się cieszyć grą w Jastrzębskim Węglu i tak właśnie do tego podchodzę. Naprawdę cieszę się z tego, że tu trafiłem i jestem pewien, że sezon będzie dla nas udany – mówi Francuz Louati.

Zanim rozpoczęły się treningi zawodnicy, sztab szkoleniowy oraz administracja klubu wspólnie spędzili w piątek czas na spotkaniu integracyjnym przy grillu. – Widać, że to spotkanie integracyjne „zdało egzamin”. Patrząc z boku, dostrzegam u zawodników, że dziś czują się bardziej komfortowo w swoim towarzystwie. Było to zaledwie jedno spotkanie, ale wygląda to naprawdę dobrze, co mnie cieszy jako trenera. Takie było założenie tego spotkania i wychodzi na to, że „zadziałało” – mówi Reynolds.

W pierwszych zajęciach uczestniczyło 15 zawodników. Z nowo zakontraktowanych graczy zabrakło jedynie Eemiego Tervaporttiego. Fiński rozgrywający przebywa obecnie w Grecji, gdzie w niedzielę zakończył wraz z zespołem z Pireusu zrestartowany sezon ligowy. Olympiakos został wicemistrzem kraju, ulegając w finale Panathinaikosowi. Zatem, Fin dotrze do naszego klubu w późniejszym terminie.

Kapitan Jastrzębskiego Węgla Lukas Kampa przystąpił do przygotowań po okresie rekonwalescencji po przebytej kontuzji, stąd będzie wchodził w proces treningowy nieco wolniej, aniżeli reszta zespołu. W związku z tym do treningów włączeni zostali dwaj dodatkowi rozgrywający:  Radosław Gil (Hapoel Kfar Saba) oraz Maciej Madej (Hylte Halmstad Volley).

W planach przygotowań nasi siatkarze mają udział w rozgrywkach Letniej Grand Prix na piasku (faza grupowa w Krakowie – 26.07, finały w Gdańsku – 8-9.08), obóz przygotowawczy w Krakowie (28-31.07), spływ kajakowy zakolem Olzy (7.08), sparingi (11.08 – w Zawierciu z Aluron Virtu CMC Zawiercie, 14.08 – ze Stalą Nysa w Jastrzębiu-Zdroju) oraz turnieje: w Bełchatowie (21-22.08), Kępnie (29-30.08), a także w Gliwicach (5-6.09).

Pierwszy mecz sezonu 2020/2021 nasza drużyna zagra na wyjeździe w Zawierciu 12 września, natomiast tydzień później podejmie u siebie Asseco Resovię Rzeszów.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin