Jastrzębski Węgiel rozpoczął przygotowania do nowego sezonu

22.08.2023 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

20 maja 2023 roku. Tego dnia Jastrzębski Węgiel rozegrał ostatnie spotkanie sezonu 2022/2023, a był to finał siatkarskiej Ligi Mistrzów. Wczoraj drużyna oficjalnie rozpoczęła przygotowania do kolejnego sezonu, do którego przystąpi jako mistrz Polski i wicemistrz Europy.

Tak jak prawie co roku, na początku okresu przygotowawczego nie jest obecny cały zespół Jastrzębskiego Węgla. Brakuje reprezentantów kraju, przed którymi w tym roku jeszcze dwie ważne imprezy: mistrzostwa Europy i kwalifikacje olimpijskie. Polacy: Jakub Popiwczak, Tomasz Fornal i Norbert Huber oraz Fin Eemi Tervaportti, wraz ze swoimi kadrami wezmą udział w obu imprezach. Natomiast Francuzi: Benjamin Toniutti i Jean Patry skupiają się jedynie na mistrzostwach Europy. Trójkolorowi jako gospodarze Igrzysk Olimpijskich, mają zagwarantowany udział w imprezie.

Nieobecny jest również Marcelo Mendez i Federico Baroni, którzy pracują z reprezentacją Argentyny, oraz pozostali zawodnicy zagraniczni, którzy niedługo pojawią się w Klubie.

Na miejscu jest Henrique Pereira Furtado, który dowodzi drużyną pod nieobecność pierwszego trenera, Leszek Dejewski, Bogdan Szczebak oraz Bartosz Celadyn. W czasie, w którym Federico Baroni przebywa poza Klubem, funkcję trenera przygotowania motorycznego objął Bartosz Bielenda.

Do pierwszego zespołu Jastrzębskiego Węgla na czas przygotowań dołączyli: Vitalii Parkhomenko, Filip Popiwczak, Igor Łukasik oraz Jakub Szczurowski.

Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla co sezon wspiera pierwszy zespół w przygotowaniach i w trakcie sezonu. Dzięki temu młodzi adepci siatkówki rozwijają swoje umiejętności, podpatrując przy tym profesjonalnych zawodników podczas pracy.

Jeżeli można to tak nazwać, etyka pracy jest na naprawdę wysokim poziomie. Każdy trening to dawanie od siebie 100%. Nie mówię, że nie jest tak w Akademii, ale tutaj spotykamy się z tymi doświadczonymi zawodnikami, widzimy jak to u nich wygląda. Jest to dla nas super sprawa – mówi Filip Popiwczak, młodszy brat Jakuba Popiwczaka.

Sezon 2023/2024 zaczyna się dopiero pod koniec października z powodu rozgrywanych wcześniej kwalifikacji olimpijskich. Przerwa między rozgrywkami dla zawodników nie grających w kadrach narodowych była więc całkiem długa.

Bardzo się cieszę, że wracamy już do treningów i przygotowań. Rzeczywiście jest to dla mnie pierwszy specyficzny sezon dla mnie, gdzie praktycznie większości chłopaków jeszcze nie ma, bo nasze kozaki w reprezentacjach walczą o najważniejsze trofea. Trzymamy za nich kciuki i mamy nadzieję, że w zdrowiu tutaj wrócą. A my musimy po prostu starać się jak najlepiej przygotować do tego, że jak będziemy już wszyscy razem, wszystko na szybko poskładać i ruszać do boju – opowiada Moustapha M’Baye.

Bardziej zawsze tęsknie za emocjami. To jest adrenalina i to jest uzależniające. Wydaje mi się, że za tym najbardziej tęsknie i tak naprawdę nie mogę się doczekać meczów rozgrywanych na tej hali, bo jest to jeden z najprzyjemniejszych aspektów naszej pracy i mam nadzieję, że w tym sezonie kibice będą tak samo dopisywać, jak w poprzednim – dodaje nasz środkowy, który dołączył do drużyny w połowie poprzedniego sezonu.

Śledźcie nasze media społecznościowe w oczekiwaniu na informacje dotyczące sparingów i meczów towarzyskich rozgrywanych w czasie okresu przygotowawczego.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin