Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Jastrzębski Węgiel powalczy o Puchar Polski

25.02.2022 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

W najbliższy weekend we Wrocławiu odbędzie się turniej finałowy Tauron Pucharu Polski z udziałem czterech zespołów, wśród których jest także nasza drużyna. Jak dotąd, trofeum to Jastrzębski Węgiel wywalczył tylko raz, w 2010 roku.

W rozgrywanych we wrocławskiej Hali Orbita półfinałach zmierzą się: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z Treflem Gdańsk oraz Jastrzębski Węgiel z Asseco Resovią Rzeszów. Pierwsze spotkanie zaplanowano w sobotę na godzinę 14:45, natomiast drugie – na 18:00. Zwycięzcy półfinałów spotkają się w niedzielnym finale, który rozpocznie się o 14:45.

Jeśli chodzi o Wrocław, to musimy brać ten turniej krok po kroku. Najpierw czeka nas półfinał z Resovią, która ostatnio gra dobrze czy po prostu lepiej, aniżeli wcześniej. Mocno postawili nam się w drugiej rundzie fazy zasadniczej. Nasi rywale mają więcej czasu od nas na przygotowanie się do tego meczu półfinałowego, więc być może będą „świeżsi” od nas, bo nie grają też w tym sezonie w europejskich pucharach. Ale postaramy się dobrze zregenerować i być gotowym na sobotni półfinał – mówi kapitan Jastrzębskiego Węgla, Benjamin Toniutti.

W tym sezonie mamy dodatni bilans z naszymi półfinałowymi rywalami. Asseco Resovię Rzeszów pokonaliśmy dwukrotnie – 3:0 na wyjeździe i 3:1 u siebie.

W drodze do Final Four Jastrzębski Węgiel pokonał trzy przeszkody, najpierw wygrywając w 1/16 finału z drugoligowym Jokerem Piła (3:0), następnie w 1/8 – z pierwszoligową Legią Warszawa (3:0) i wreszcie w ćwierćfinale eliminując w minioną środę Projekt Warszawa (3:0).

W sobotę czeka nas „wojna” z Resovią i musimy zagrać na jeszcze wyższym poziomie niż z Projektem – mówi Trevor Clevenot, inny z francuskich mistrzów olimpijskich grających w Jastrzębskim Węglu.

Szykuje się ciekawy turniej finałowy z mocną obsadą. Trzeba będzie wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, jeśli chcemy osiągnąć nasz cel – dodaje Clevenot.

Pomimo tego że Jastrzębski Węgiel wystąpił w finale Pucharu Polski sześciokrotnie, tylko raz sięgnął po to trofeum. Miało to miejsce w Bydgoszczy w 2010 roku. Wówczas w finale nasz zespół pokonał 3:2 Asseco Resovię Rzeszów.

Jak będzie teraz? Przekonamy się już wkrótce…

Do boju, Panowie!

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin