Jastrzębski Węgiel powalczy o Puchar Polski

22.02.2023 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

W najbliższy weekend w Krakowie nasza drużyna wystąpi w turnieju finałowym Pucharu Polski 2023. Jak dotąd nasz Klub triumfował w tych rozgrywkach tylko raz, 13 lat temu.

Krakowski turniej z udziałem czterech najlepszych zespołów w tych rozgrywkach odbędzie się w Tauron Arenie w dniach 25-26 lutego. W półfinale tych rozgrywek zmierzymy się z Asseco Resovią Rzeszów (sobota, 18:00). Drugą parę półfinałową tworzą natomiast Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Aluron CMC Warta Zawiercie (14:45). Niedzielny finał zaplanowano na godzinę 14:45. Wszystkie mecze pokaże Polsat Sport.

Nasze oczekiwania są zawsze takie same – wygrać i zagrać najlepiej, jak tylko się da. Najpierw chcemy awansować do finału i cieszyć się siatkówką. W ostatnich spotkaniach poprawiliśmy naszą grę i uważam, że przystąpimy do tego turnieju w dobrej formie – mówi Marcelo Mendez, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

W półfinale naszym przeciwnikiem będzie aktualny lider PlusLigi Asseco Resovia Rzeszów.

Asseco Resovia Rzeszów to mocny zespół, który w tym sezonie prezentuje się naprawdę wyśmienicie. Zwłaszcza w ataku i na zagrywce. Dla nas to wielki rywal i poważny kandydat do gry w finale PlusLigi – uważa trener naszej drużyny.

Co ciekawe, w zeszłym roku w rozgrywanym we Wrocławiu turnieju finałowym PP oba zespoły również zmierzyły się w półfinale. Wówczas górą była nasza ekipa, która wygrała 3:2. W finale jednak nie sprostaliśmy Grupie Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle.

Chociaż Jastrzębski Węgiel wystąpił w finale tych rozgrywek siedem razy, to sięgnąć po to trofeum zdołał tylko raz, w 2010 roku. Zespół jechał wówczas na turniej finałowy PP w Bydgoszczy w złych nastrojach, bezpośrednio po przegranym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów z Panathinaikosem w Atenach, który przekreślił szanse na awans z grupy. Pomimo tego drużyna wzbiła się na wyżyny swoich umiejętności, w półfinale pokonała ZAKSĘ 3:0, a w finale po pasjonującym boju zwyciężyła 3:2 z Resovią.

Byliśmy bardzo zmotywowani tą porażką w Atenach i udało nam się wygrać. Paweł Abramow zagrał wtedy chyba najlepszy turniej w swojej karierze, został wybrany MVP i był liderem zespołu – przypomina Leszek Dejewski, asystent trenera Mendeza, któremu było dane przeżyć tamten wspaniały sukces.

W ostatnim meczu ligowym z Barkomem Każany Lwów nasz zespół zasygnalizował wysoką formę i miejmy nadzieję, że był to dobry prognostyk przed zbliżającym się turniejem w Krakowie.

Nie nawiązywałbym do miejsc w tabeli. Jest to turniej, który rządzi się własnymi prawami. Na Pucharze panuje swoista, czarująca atmosfera i każdy mecz jest inną historią. Dlatego w ogóle bym nie wracał do tej naszej wygranej z nimi w pierwszej rundzie ligi, a skupiłbym się na nas, jak mamy zagrać, żeby ten zespół pokonać. Rywale grają świetną siatkówkę, posiadają super zawodników, ale my też mamy dobrych zawodników w składzie, więc szykuje się ciekawa batalia. Oby to było święto siatkówki dla wszystkich polskich kibiców – mówi Jurij Gladyr, środkowy Jastrzębskiego Węgla.

– Wierzę głęboko w to, że po latach posuchy w tych rozgrywkach zdobędziemy ten puchar i po to tam jedziemy – puentuje trener Dejewski.

 

 

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin