Jastrzębski Węgiel po badaniach na koronawirusa. Wszyscy zdrowi!

Opublikowany przez 6 sierpnia, 2020 08:07

Rozmiar czcionki : A- A A+

Jastrzębski Węgiel po badaniach na koronawirusa. Wszyscy zdrowi!

W związku z faktem, iż jeden z zawodników drużyny Aluron CMC Warta Zawiercie, który brał udział w krakowskim turnieju PreZero Grand Prix, otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa SARS-CoV-2, Jastrzębski Węgiel zastosował się do procedur wdrożonych przez Polską Ligę Siatkówki związanych z minimalizowaniem zagrożenia związanego z zarażeniem koronawirusem i we wtorek 4 sierpnia wszyscy zawodnicy pierwszego zespołu oraz nasz sztab szkoleniowy zostali poddani testom na koronawirusa.

Dzisiaj uzyskaliśmy wyniki tych badań i z radością możemy poinformować, że wszystkie przebadane osoby z naszego Klubu są zdrowe. To oznacza, że nasza drużyna może kontynuować przygotowania do nowego sezonu, a w nadchodzący weekend Jastrzębski Węgiel weźmie udział w rundzie finałowej PreZero Grand Prix w Gdańsku.

Jednocześnie nadmieniamy, że Zarząd naszego Klubu już wcześniej podjął działania profilaktyczne w tym zakresie i jeszcze przed startem przygotowań do nowego sezonu skierował wszystkich zawodników, trenerów, a także pracowników administracji Klubu na badania na koronawirusa. To samo dotyczyło zawodników, którzy dołączali do drużyny z opóźnieniem. Wówczas również we wszystkich wymienionych przypadkach otrzymane wyniki testów na koronawirusa SARS-CoV-2 były ujemne.