Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Jastrzębski Węgiel pewnie awansuje do finału PreZero Grand Prix PLS! [FOTO]

26.07.2020 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W rozegranym w niedzielę w Krakowie turnieju PreZero Grand Prix Jastrzębski Węgiel wygrał swoją grupę i z pierwszego miejsca awansował do turnieju finałowego tych rozgrywek w Gdańsku.

Po raz pierwszy w historii siatkarze PlusLigi sprawdzili swoje siły na piasku, w ramach Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Turnieje wystartowały 25 lipca, a nasz zespół przystąpił do rywalizacji w niedzielę w Krakowie na terenie KS Wanda Kraków.

GALERIE ZDJĘĆ (FOT. MAGDALENA KOWOLIK).

Rozgrywki Grand Prix PLS potrwają przez trzy weekendy (trzy osobne lokalizacje). Szesnaście drużyn z PlusLigi podzielono na 4 grupy. Każda z ekip zagra w jednym turnieju kwalifikacyjnym, zaś po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup zagrają w turnieju finałowym (7-9 sierpnia) w Gdańsku.

Grupowymi rywalami naszej ekipy w Krakowie były: Aluron Virtu CMC Zawiercie, MKS Będzin, Stal Nysa. Jastrzębski Węgiel rozpoczął rywalizację od porannego meczu ze Stalą Nysa 2:0 (25:16, 25:15). Nasz zespół przystąpił do gry z beniaminkiem PlusLigi w następującym składzie: Jakub Popiwczak, Rafał Szymura, Stanisław Wawrzyńczyk oraz Michał Gierżot. Na dystansie setów na placu gry pojawiali się jeszcze: Michał Szalacha i Szymon Biniek.

Za rozegranie w naszym zespole odpowiadał Popiwczak i to on został wybrany na najbardziej wartościowego zawodnika meczu. Świetnie wyglądała zwłaszcza jego współpraca ze Stanisławem Wawrzyńczykiem, który pewnie kończył ofensywne akcje naszego zespołu.

W drugim spotkaniu naprzeciw naszej drużyny na boisku stanął zespół z Zawiercia. Pomimo tego, że nasi rywale wzmocnili się w tym turnieju czterema graczami występującymi na co dzień w siatkówce plażowej, Pomarańczowi również pewnie rozstrzygnęli to spotkanie na swoją korzyść. MVP meczu został wybrany Rafał Szymura, który odebrał tę statuetkę z rąk obecnego w Krakowie Artura Wojtkowa – Zastępcy Prezesa Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej ds. Pracy i Polityki Społecznej, Partnera Strategicznego naszego klubu.

Warto nadmienić, że w każdym ze spotkań nasz zespół mógł liczyć na gorący doping jastrzębskich fanów z Klubu Kibica, którzy w licznej grupie pojawili się na trybunach przy ul. Bulwarowej.

Bez względu na wynik naszego trzeciego starcia w zawodach, z MKS-em Będzin, po dwóch wygranych w turnieju nasza drużyna miała już zapewniony awans do turnieju finałowej imprezy, który odbędzie się w Gdańsku.

W ostatnim meczu MKS Będzin okazał się lepszy od naszego zespołu i to zagłębiowska drużyna awansowała również z krakowskiego turnieju do rundy finałowej.

Jastrzębski Węgiel – Stal Nysa 2:0 (25:16, 25:15)

Jastrzębski Węgiel: Popiwczak, Szymura, Wawrzyńczyk, Gierżot oraz Biniek, Szalacha.

Jastrzębski Węgiel – Aluron Virtu CMC Zawiercie 2:0 (25:20, 25:20)

Jastrzębski Węgiel: Popiwczak, Szymura, Wawrzyńczyk, Gierżot oraz Biniek, Szalacha.

Jastrzębski Węgiel – MKS Będzin 1:2 (16:25, 25:21, 8:15)

Jastrzębski Węgiel: Popiwczak, Gierżot, Biniek, Szalacha oraz Wawrzyńczyk.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin