Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Jastrzębski Węgiel on tour. Najpierw Lubin, potem Belgia

10.12.2021 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Przed naszym zespołem intensywny okres. W sobotę o 14:45 podopieczni trenera Andrei Gardiniego zmierzą się na wyjeździe z Cuprum Lubin, a z Dolnego Śląska – via Kraków – wyjadą do Belgii na mecz Ligi Mistrzów.

Nasz drużyna wyjechała do Lubina już dziś. Jutro o godzinie o 14:45 (transmisja w Polsacie Sport) czeka ją pojedynek z ekipą dowodzoną przez byłego zawodnika Jastrzębskiego Węgla, Pawła Ruska. Lubinianie zgromadzili jak dotąd 12 punktów w 10 meczach (trzy zwycięstwa), a w ich szeregach występują gracze z jastrzębską przeszłością, jak: Dawid Gunia, Wojciech Ferens czy Michał Gierżot, który jednak przez dłuższy czas był wyłączony z powodu urazu. Jastrzębski Węgiel z 26 punktami jest wiceliderem tabeli PlusLigi.

Bezpośrednio po meczu w Lubinie nasz zespół uda się na nocleg do Krakowa, a w niedzielę rano drużyna i sztab szkoleniowy mają zaplanowany lot do Belgii. Po wylądowaniu w Charleroi mistrzowie Polski przemieszczą się autokarem (około dwóch godzin jazdy) do Roeselare.

Na miejscu nasi siatkarze będą trenować jeszcze w niedzielę i w poniedziałek (zgodnie z procedurą CEV), a we wtorek o godzinie 19:00 dojdzie do pojedynku w ramach 2. kolejki Ligi Mistrzów z Knack Roeselare.

Po zwycięstwie na inaugurację z mistrzem Bułgarii Hebarem Pazardżik nasz zespół jest liderem grupy „A”. Tuż za Jastrzębskim Węglem plasują się Belgowie, którzy w pierwszej serii gier pokonali na wyjeździe niemiecki VfB Frierdichshafen 3:2. Z powodu covidowych restrykcji spotkanie w Belgii odbędzie się bez udziału publiczności. Transmisję z meczu przeprowadzi Polsat Sport.

Do Polski drużyna ma wrócić w środę, a na sobotę 18 grudnia (godz. 20:30) w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej zaplanowany jest już kolejny pojedynek ligowy, z Cerradem Eneą Czarnymi Radom.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin