Jastrzębski Węgiel obecny na Gali 20-lecia PLS

31.05.2022 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

30 maja poznaliśmy siatkarkę i siatkarza 20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki, a także najlepszych graczy sezonu 2021/2022 PlusLigi oraz TAURON Ligi. Uroczysta Gala PLS, która odbyła się w warszawskim Double Tree Hilton Hotel była wstępem do corocznego nagradzania najlepszych z najlepszych w rozgrywkach zarządzanych przez PLS.

Nad wyborem kandydatów, a później siatkarki i siatkarza 20-lecia czuwała specjalna kapituła, złożona z byłych zawodników i zawodniczek, trenerów, prezesów klubów, którzy aktywnie przyczyniali się do rozwoju zawodowych lig od 2000 roku. Zdecydowała także, komu w trakcie gali wręczone zostaną Diamenty 20-lecia PLS oraz złote odznaki PLS. Wybrała także siatkarkę i siatkarza 20-lecia PLS. Za sezon 2021/2022 zostali wyróżnieni także siatkarz i siatkarka sezonu oraz odkrycie sezonu w PlusLidze i w TAURON Lidze.

Proszę pamiętać, że przy naszych wyborach kierowaliśmy się osiągnięciami siatkarek i siatkarzy w naszych ligach, nie w reprezentacji – tłumaczy kulisy wyborów Andrzej Gołaszewski, przewodniczący Rady Nadzorczej PLS i kapituły Gali 20-lecia PLS.

Siatkarką 20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki wybrano Izabelę Bełcik, siedmiokrotną mistrzynię Polski i trzykrotną medalistkę mistrzostw Europy.

Jestem szczeliwa i dumna, to dla mnie wspaniały sprawa – mówi Izabela Bełcik, która obecnie studiuje na kierunku menedżer sportu i wychowuje dwie córeczki. – Dziękuję wszystkim moim trenerom, całym klubom oraz wszystkim dziewczynom, z którymi miałam zaszczyt grać przez te wszystkie lata.

Siatkarzem 20-lecia PLS została legenda PGE Skry Bełchatów – Mariusz Wlazły, dziewięciokrotny triumfator PlusLigi. Statuetkę w jego imieniu odebrał prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski.

W kategorii siatkarka i siatkarz 20-lecia PLS nominowani byli: Izabela Bełcik, Aleksandra Jagieło, Mariola Zenik, Joanna Mirek i Anna Werblińska, a wśród panów, obok Mariusza Wlazłego, jeszcze Piotr Nowakowski, Karol Kłos, Michał Winiarski i Daniel Pliński.

Najlepszą siatkarką sezonu 2021/2022 została atakująca Grupy Azoty Chemika Police Jovana Brakocević-Canzian a siatkarzem sezonu PlusLigi rozgrywający Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle – Marcin Janusz.

To dla mnie zaszczyt, że zostałam wyróżniona w Polsce, w moim drugim domu – podkreśla Brakocević. – Takie imprezy to doskonała promocja siatkówki i cieszę się, że mogłam w niej uczestniczyć, to świetna zabawa i duża przyjemność.

W trakcie Gali wręczono także specjalne „Diamenty 20-lecia PLS”, które otrzymały Grupa Polsat Plus, PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. oraz Grupa Azoty ZAK S.A. za wieloletnie wspieranie naszych rozgrywek oraz drużyn. Dodatkowo wyróżniono także sprawozdawcę 20-lecia PLS – komentatora Polsatu Sport Tomasza Swędrowskiego.

PLS niewątpliwie jest synonimem sukcesu zawodowej ligi sportowej w Polsce – podkreśla Kamil Bortniczuk, minister Sportu i Turystyki. – Siatkówka jest świetnie opakowana, kapitalnie pokazywana w telewizji i przede wszystkim bardzo mocna sportowo. Jestem przekonany, że gdyby nie silny PLS nie byłoby też sukcesów reprezentacji, a z kolei te sukcesy napędzają siatkówkę ligową – dodaje.

Gratuluję wszystkim wyróżnionym i bardzo się cieszę, że wreszcie mogliśmy wspólnie, i na tak dużą skalę, świętować nasze 20-lecie – podkreśla Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki. – Pragniemy, by gala najlepszej ligowej siatkówki na stałe wkomponowała się w tradycję naszego środowiska i każdego roku była okazją do zgromadzenia najlepszych z najlepszych. To także doskonała okazja do wyróżnienia naszych partnerów biznesowych, bez których rozwój rozgrywek nie byłby możliwy. Dysponujemy w tym momencie wspaniałym potencjałem sportowym, zrobimy teraz wszystko, by nasze mecze były coraz lepszymi i bardziej atrakcyjnymi widowiskami – dodaje prezes.

Na Gali byli obecni także reprezentanci naszego Klubu, jak również przedstawiciel Zarządu Partnera Strategicznego Klubu, Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Artur Wojtków. Zastępca Prezesa Zarządu ds. Pracy i Polityki Społecznej JSW został nagrodzony złotą odznaką PLS.

 

Źródło: Polska Liga Siatkówki.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin