Jastrzębski Węgiel najlepszy w PlusLidze pod względem poziomu sportowego i atrakcyjności widowisk!

28.07.2022 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Polska Liga Siatkówki opublikowała raport podsumowujący sezon 2021/2022. Nasz Klub wypada w nim imponująco.

W rankingu klubów pod względem poziomu sportowego (ocenę wystawiano drużynom zarówno w meczach „domowych”, jak i wyjazdowych) Jastrzębski Węgiel uzyskał najwyższą średnią ocenę spośród wszystkich 14 klubów. Wynosi ona 4,313. Co ciekawe, pod tym względem nie mieliśmy sobie równych jako gospodarz (4,23), zaś w przypadku średniej oceny gości wygraliśmy ex aequo z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Jeśli chodzi o ocenę atrakcyjności widowisk, to tutaj również dzierżymy palmę pierwszeństwa! W tym przypadku uzyskaliśmy średnią ocenę 4,462.

Jeśli chodzi o ranking pod względem liczby widzów jako gospodarz zajęliśmy trzecie miejsce z liczbą 29 150 widzów w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej. Liderem rankingu za miniony sezon został Trefl Gdańsk (47 390), który wyprzedził LUK Lublin 35 619.

Mecze z udziałem Jastrzębskiego Węgla „elektryzowały” kibiców również na wyjazdach. Spotkania z udziałem naszej drużyny w halach naszych przeciwników przyciągnęły drugą największa widownię w lidze (37 088). Chętniej od naszego zespołu w „obcych” halach oglądano tylko ZAKSĘ (37 933). Trzecia pod tym względem PGE Skra Bełchatów zgromadziła na wyjazdach widownię na poziomie 30 622.

Łączna liczba widzów na meczach z udziałem Jastrzębskiego Węgla (dom + wyjazd) wyniosła 66 238. To dało nam drugie miejsce w lidze za Treflem Gdańsk (68 663). Na podium znalazła się jeszcze (62 079) Grupa Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Średnią liczbę widzów we własnej hali mieliśmy w minionych rozgrywkach czwartą w PlusLidze i wyniosła ona 1619 osób. W tej kategorii wygrał Trefl Gdańsk przed LUK Lublin i Asseco Resovią Rzeszów.

Z tego miejsce pragniemy serdecznie podziękować za wsparcie, jakiego udzielaliście nam Państwo z trybun w zakończonym sezonie. A trzeba pamiętać, że od początku sezonu do końca lutego 2022 roku obowiązywały w kraju obostrzenia pandemiczne i związane z tym limity dotyczące widowni w obiektach sportowych. Jednocześnie mamy nadzieję, że w nadchodzących rozgrywkach wspólnie powalczymy o jeszcze lepsze statystyki w tym zakresie!

Jastrzębski Węgiel miał też (ex aequo z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, Aluronem CMC Wartą Zawiercie i PGE Skrą Bełchatów) największą liczbę meczów transmitowanych w telewizji. Wyniosła ona 35.

Zawodnik Jastrzębskiego Węgla wygrał także ranking, jeśli chodzi o liczbę nominacji do nagrody MVP meczu. W klasyfikacji tej zwyciężył Tomasz Fornal z ośmioma statuetkami na swoim koncie. Wprawdzie tyle samo nominacji uzyskał zawodnik Aluronu CMC Warty Zawiercie Dawid Konarski, ale Polska Liga Siatkówki przyjęła zasadę, że przy równej liczbie wyróżnień nagrodą MVP o miejscu w rankingu decydowało miejsce drużyny w końcowej klasyfikacji sezonu.

Z innych ciekawych liczb ujętych w ligowym podsumowaniu, warto zwrócić uwagę na procent wygranych wideo weryfikacji. Pod tym względem nasz Klub zajął trzecie miejsce. Najwyższą skuteczność pod względem wygranych challengów w sezonie 2021/2022 miał Cuprum Lubin (35,00 %), a zaraz za nim uplasował się Aluron CMC Warta Zawiercie (33,58 %). W przypadku naszej drużyny efektywność ta wyniosła 30,40 %.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin