Jastrzębski Węgiel kończy kwarantannę. Drużyna wraca do treningów

Opublikowany przez 19 października, 2020 13:07

Rozmiar czcionki : A- A A+

Z radością informujemy, że przeprowadzone w minioną sobotę wśród naszych zawodników oraz członków sztabu szkoleniowego testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 dały w komplecie wynik negatywny. W poniedziałek zespół i trenerzy zostali zwolnieni przez Sanepid z kwarantanny, co oznacza ich powrót do zajęć w hali.

Przypomnijmy, że przed meczem 6. kolejki PlusLigi z PGE Skrą Bełchatów w naszym zespole wykryto jeden przypadek koronawirusa, co wykluczyło naszą drużynę z gry w tamtym spotkaniu. Bezpośrednio po powrocie z Bełchatowa wszyscy przedstawiciele naszej drużyny poddali się samoizolacji, a następnie zostali objęci przez Sanepid kwarantanną. Termin jej zakończenia upływa dzisiaj.

Jednocześnie nadmieniamy, że dzisiaj również dobiega końca kwarantanna w przypadku Michała Gierżota, u którego stwierdzono pozytywny wynik na obecność wirusa SARS-CoV-2 po przyjeździe z Mistrzostw Europy do lat 20 w Czechach.

W poniedziałek po południu zespół wraca do treningów. Zgodnie z zaleceniami Polskiej Ligi Siatkówki dwie osoby spośród naszej drużyny, które były zakażone koronawirusem, przejdą we wtorek jeszcze dodatkowe badania krwi, klatki piersiowej oraz test wysiłkowy.

Na ten moment nie wiadomo, kiedy i z kim nasz zespół rozegra najbliższy mecz w PlusLidze. Natomiast na 27-29 października zaplanowano z naszym udziałem turniej 2. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów w rumuńskim Gałaczu.