Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Jastrzębski Węgiel już w Rumunii. Wciąż kilka znaków zapytania

09.11.2020 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W poniedziałek rano nasza drużyna udała się w podróż z Warszawy do Rumunii na mecz 2. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów.

Po trwającym półtorej godziny locie, nasi siatkarze i sztab szkoleniowy wylądowali na lotnisku Bukareszt-Otopeni, a następnie czekała ich licząca trzy i pół godziny podróż autokarem do Gałacza.

Nasza ekipa dotarła na miejsce po godzinie 17:00 lokalnego czasu. Bazą noclegową Pomarańczowych jest zlokalizowany nad samym Dunajem Hotel Vega.

W poniedziałek Jastrzębski Węgiel miał tylko streching w hotelu. Chodziło o to, by porozciągać mięśnie po wielogodzinnej, męczącej podróży.

Na wtorek na godzinę 15:00 zaplanowano trening w miejscowej Hali Sportowej. W tym dniu zapewne też dowiemy się, kiedy nasz zespół zmierzy się z Arcadą Galati w boju o przepustkę do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Co ciekawe, w poniedziałek po południu wciąż nieznane były wszystkie wyniki testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 u naszych rywali. Rumuński klub podobno czekał jeszcze na pięć rezultatów. W pozostałych przypadkach testy miały dać wynik negatywny. Gospodarze jednocześnie zapewnili, że nikt z ich ekipy nie ma niepokojących objawów chorobowych i wszyscy czują się dobrze.

We wtorek podczas odprawy technicznej obie ekipy muszą już przedstawić komplet negatywnych wyników testów na obecność koronawirusa. Jak już wcześniej informowaliśmy, nasz zespół jest w pełni zdrowy.

Turniej w Rumunii został okrojony tylko do jednego meczu. Drugi z naszych rywali w tych kwalifikacjach – węgierski Fino Kaposvar podjął decyzję o rezygnacji z wyjazdu do Rumunii. Powodem są stwierdzone pozytywne przypadki koronawirusa u Madziarów.

Nasz mecz z Rumunami początkowo zaplanowano na czwartek na godzinę 19:00 lokalnego czasu (18:00 czasu polskiego). I wiele wskazuje na to, że termin ten zostanie utrzymany. Kwestia nie jest jeszcze przesądzona, a wszystko powinno się wyjaśnić we wtorek.

Stawką meczu jest awans do fazy głównej rozgrywek z udziałem 20 najlepszych drużyn na Starym Kontynencie.

– Jesteśmy faworytem tego spotkania. Jeśli zagramy na swoim normalnym poziomie, to wygramy – stawia jasno sprawę Lukas Kampa, kapitan Jastrzębskiego Węgla.

– Kluczowa będzie zagrywka i nasza gra. Nie patrzymy na rywali – dodaje Łukasz Wiśniewski, środkowy bloku naszej drużyny.

Bezpośrednią transmisję z meczu ma przeprowadzić na jednym ze swoich kanałów stacja Polsat Sport.

Zwycięzca tej rywalizacji trafi do grupy z Zenitem Kazań, ACH Volley Ljubljana oraz Berlin Recycling Volleys. W fazie głównej LM przewidziano po dwa turnieje w grupie. W tym przypadku ich organizatorami będą kluby z Berlina oraz Kazania.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin