Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Jastrzębski Węgiel już w Gdańsku. Jutro nasz ostatni mecz fazy zasadniczej

08.04.2022 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Bezpośrednio po czwartkowym starciu w półfinale Ligi Mistrzów nasz zespół wyruszył w podróż nad morze. W sobotę o godzinie 14:45 w naszym ostatnim meczu rundy zasadniczej zmierzymy się z Treflem Gdańsk.

Nasza drużyna i sztab szkoleniowy dotarli do Gdańska o 7 rano. Po odpoczynku i krótkiej regeneracji w piątek czeka ich trening w Ergo Arenie, natomiast w sobotnie popołudnie nasi siatkarze staną do walki o ligowe punkty.

GALERIA ZDJĘĆ Z TRENINGU W GDAŃSKU (FOT. ARKADIUSZ MODLIŃSKI).

Jastrzębski Węgiel wciąż pozostaje w walce o pierwsze miejsce na zakończenie rundy zasadniczej. W tym momencie liderem w tabeli jest Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która ma punkt przewagi nad naszą drużyną i do rozegrania również zaległy mecz z Treflem (poniedziałek, 11.04, godz. 17:30).

Natomiast w najbliższą środę rozpoczniemy już rywalizację w pierwszej rundzie fazy play off. Wciąż nie wiadomo, która z drużyn będzie naszym rywalem w ćwierćfinale mistrzostw Polski. Na ten moment może to być ktoś z trójki: GKS Katowice, Projekt Warszawa bądź Trefl Gdańsk, który też zachował jeszcze na to szanse.

O tytuł Mistrza Polski zagrają drużyny, które po zakończeniu fazy zasadniczej rozgrywek zajmą w tabeli miejsca od 1 do 8. Drużyny z miejsc 1-8; 2-7; 3-6; 4-5 utworzą pary meczowe, które zagrają o miejsca w półfinale do dwóch wygranych meczów ze zmianą gospodarza po każdym meczu. Gospodarzami pierwszych spotkań będą zespoły, które po fazie zasadniczej rozgrywek zajęły wyższe miejsce w tabeli.

Jastrzębski Węgiel przystąpi więc do play off meczem „domowym”, który odbędzie się 13 kwietnia o godzinie 17:30 (sprzedaż biletów na to wydarzenie już trwa).

Teraz trzeba się zresetować i przede wszystkim wyleczyć się. Praktycznie każdego dnia albo ktoś wypada przez chorobę, albo przez kontuzję – mówi przed pojedynkiem w Gdańsku Benjamin Toniutti, rozgrywający naszej drużyny, wskazując na liczne kłopoty kadrowe, które trapią w tym sezonie nasz zespół.

Początek sobotniego spotkania o godzinie 14:45. Bezpośrednia transmisja z meczu – w Polsacie Sport.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin