Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Jastrzębski Węgiel już w Antalyi

03.05.2024 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Nasz ekipa dotarła już do Antalyi, gdzie w niedzielę o godzinie 16:00 zmierzy się w Superfinale Ligi Mistrzów z włoską drużyną Trentino Itas.

Po czwartkowym treningu w Jastrzębiu-Zdroju nasz zespół wyruszył w podróż do Krakowa, a stamtąd po południu czekał go lot do Antalyi przez Stambuł. Kilkunastogodzinna podróż była męcząca, nasi siatkarze i sztabowcy dotarli na miejsce po godzinie drugiej w nocy lokalnego czasu.

Od piątku rana nasi zawodnicy musieli już być do dyspozycji organizatora meczów finałowych w Turcji, czyli Europejskiej Konfederacji Siatkarskiej. W hotelu Nirvana Cosmopolitan odbyła się sesja wideo i fotograficzna z udziałem naszych siatkarzy oraz trenera na potrzeby CEV.

W piątkowe popołudnie nasza drużyna odbyła pierwszy trening na tureckiej ziemi, przy czym jeszcze nie był to główny obiekt Antalya Sport Hall, na którym przyjdzie się nam skonfrontować w niedzielę z Włochami, a jedynie jedna z mniejszych hal w mieście, Suleyman Evcilmen Spor ve Sergi Salonu.

Nastroje w naszym zespole są bojowe, a zawodnicy mają świadomość wagi niedzielnego starcia.

– Czeka nas ciężka przeprawa. Bez dwóch zdań. To jest finał, finał tej edycji Ligi Mistrzów. Spodziewam się wielkiej walki. To jest ostatnie starcie tego sezonu, musimy dać z siebie absolutnie wszystko. Potem już będzie po wszystkim. Trzeba się cieszyć się chwilą, ponieważ nie co dzień gra się tego typu mecze i takiej rangi finały. Musimy wejść w ten mecz silni mentalnie, czerpać z tego przyjemność, bo to także ostatni mecz naszej drużyny w tym kształcie. Cieszmy się sobą, miejmy radość z tej gry i poszukajmy tego sukcesu. Cieszę się, jestem podekscytowany, mamy 48 godzin na to, by być gotowym. Pozostały ostatnie szlify na treningu – mówi Jean Patry, atakujący naszego zespołu.

Na sobotę zaplanowano konferencją prasową/spotkanie medialne z udziałem kapitanów oraz trenerów wszystkich czterech drużyny, natomiast po południu mistrzowie Polski po raz pierwszy będą mieli okazję zaznajomić się z halą główną podczas oficjalnego treningu.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin