Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Jastrzębski Węgiel będzie współpracował z TS Volley Rybnik [WIDEO]

07.11.2019 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W czwartek w Urzędzie Miasta w Rybniku doszło do podpisania listu intencyjnego o współpracy pomiędzy naszym Klubem i sąsiadującym z nami drugoligowym TS Volley Rybnik.

Co stoi u podstaw rozpoczęcia kooperacji przez oba kluby? Prezes Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol wyjaśnił to w sposób następujący: – Od kiedy pojawiłem się w Jastrzębskim Węglu, planowałem jego rozwój, polegający na budowaniu Akademii Talentów, ale także odpowiednich szczebli ligowych. Mamy PlusLigę, natomiast żeby zapewnić ciągłość szkoleniową i pełny rozwój dla młodych siatkarzy, potrzebna jest również pierwsza liga. Od kilku miesięcy rozmawiamy o tym z Volleyem, aby wykorzystać ich potencjał i stworzyć jedną całość, co może wyjść na dobre obu podmiotom, na wielu płaszczyznach: społecznej, wizerunkowej i sportowej – stwierdził szef zarządu naszego Klubu.

Wkrótce mają powstać zespoły robocze, które będą odpowiedzialne za opracowanie szczegółowej formuły współpracy.

Volley Rybnik od dziesięciu lat gra w II lidze. Kilka razy otarł się o możliwość awansu o jeden szczebel wyżej, ale zabrakło kropki nad „i”. Działacze rybnickiego Klubu wyrażają nadzieję, że przy wsparciu Jastrzębskiego Węgla uda im się w końcu zrealizować zamierzony cel.

– Chcemy się uczyć, brać dobre wzorce, a poprzez to stworzyć naszym młodym zawodnikom lepsze perspektywy. Działając razem z Jastrzębskim Węglem, chcemy awansować do I ligi. Jeżeli chodzi o konkretne działania, to na ich sprecyzowanie przyjdzie czas, na razie otwieramy sobie drzwi ku ciekawej przyszłości. Jednocześnie mamy nadzieję, że nasze działania wzmocnią siatkówkę w całym subregionie – uznał Roman Pinoczek, prezes Volleya. Lech Kowalski, dyrektor klubu z Rybnika zwrócił uwagę na jeszcze jeden aspekt. – Udział w rozgrywkach pierwszej ligi pomoże w szkoleniu młodzieży, ponieważ dobre wzory przyciągają na salę sportową. Istotna jest również promocja jaka idzie z awansem do I ligi. Mecze na tym szczeblu rozgrywkowym pokazuje ogólnopolska telewizja – dodał Kowalski.

Władze Miasta Rybnik są również optymistycznie nastawione do tego przedsięwzięcia.

– To modelowy przykład jak mogą współpracować miasta ościenne. Z jednej strony sport zakłada rywalizację, ale również ważna jest wymiana doświadczeń. Dla Volleya – Jastrzębski Węgiel, jakby nie było czołowy klub siatkarki w naszym kraju, jest pewnym wzorem. Moim zdaniem taki model współpracy ma dużą przyszłość – podkreślał Piotr Kuczera, prezydent Rybnika.

– Nie przez przypadek siatkówka to sztandarowy produkt sportowy w Polsce. Czołowe kluby są dobrze poukładane, wykazują się dużym profesjonalizmem. Mam nadzieję, że współpraca pomiędzy Volleyem i Jastrzębskim Węglem będzie inspiracją dla przedstawicieli innych dyscyplin, szczególnie w aspekcie szkolenia dzieci i młodzieży – dodał wiceprezydent Piotr Masłowski, odpowiedzialny w Rybniku za sport.

Działacze obu klubów zapowiedzieli, że szczegóły współpracy, a także priorytety na najbliższy czas  zostaną przedstawione po ich opracowaniu przez sztaby szkoleniowe i zaakceptowaniu przez zarządy klubów.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin