Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Jastrzębski Węgiel będzie rozstawiony w ćwierćfinale Ligi Mistrzów! [FOTO, WIDEO]

19.02.2020 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W meczu kończącym fazę grupową Ligi Mistrzów Jastrzębski Węgiel uległ 2:3 VC Greenyard Maaseik. Nasz zespół zajął pierwsze miejsce w grupie C i awansował do rundy play off. Losowanie par ćwierćfinału, w którym JW będzie rozstawiony, odbędzie się w czwartek.

Jastrzębski Węgiel przystępował do meczu z mistrzem Belgii wiedząc, że ma już zapewniony awans do czołowej ósemki w Lidze Mistrzów oraz o tym, iż będzie rozstawiony w ćwierćfinale. Pierwszy warunek został spełniony po zwycięstwie w przedostatniej kolejce rozgrywek u siebie z Zenitem Kazań, natomiast druga przesłanka została wypełniona tuż przed startem naszego spotkania. Zwycięzca grupy B, rosyjski Nowy Fakieł Urengoj, stracił bowiem punkt w Ljubljanie z ACH Volley, a to właśnie Rosjanie jako jedyni mogli nas wyprzedzić w wyścigu o miejsce premiowane rozstawieniem w losowaniu.

GALERIA ZDJĘĆ (FOT. ANDRZEJ KLOCEK).

W meczu kończącym zmagania grupowe trener Slobodan Kovać wystawił podstawowy skład. Z trybun hali Steengoed Arena nasz zespół dopingowała 50-osobowa grupa fanów Jastrzębskiego Węgla. Ponadto, na to spotkanie do Belgii wybrała się 15-osobowa grupa dziennikarzy z Polski.

Siatkarze VC Greenyard Maaseik rozpoczęli środowe spotkanie ze sporym animuszem. Wprawdzie do stanu 8:8 trwała walka cios za cios, ale później zaczęli się rozpędzać (12:8, 15:11, 17:13). W kluczowym momencie partii nasz zespół zbliżył się do ekipy z Limburgii na różnicę jednego punktu (asy serwisowe Jakuba Buckiego oraz Jurija Gladyra), ale to jednak gospodarze zwyciężyli w premierowej odsłonie (25:23).

W drugim secie w szeregach Jastrzębskiego Węgla pojawili się zmiennicy. Do Buckiego (zmienił Dawida Konarskiego) dołączyli jeszcze: Michał Szalacha, Piotr Hain oraz Dominik Depowski. Przez całą drugą  partię to nasza drużyna była w natarciu i to ona rozstrzygnęła tę część meczu na swoją korzyść (25:20).

W trzecią część spotkania nasza drużyna weszła w lepszym stylu, aniżeli przeciwnicy. As serwisowy Haina oznaczał wynik 7:4, zaś po udanym bloku Szalachy było 9:5 dla Jastrzębskiego Węgla. Za chwilę punktowymi zagrywkami popisali się Szalacha oraz Bucki, co złożyło się na rezultat 14:9 dla JW. Belgowie próbowali naciskać (19:17, 21:19), ale Pomarańczowi głównie dzięki skutecznemu Christianowi Frommowi nie pozwolili się zatrzymać i wygrali trzeciego seta (25:19).

Od początku czwartej partii swoją szansę otrzymał także drugi rozgrywający Arturo Iglesias. W secie tym wynik długo utrzymywał się „na styku”, ale przy serwisie Jurija Semeniuka gospodarze odskoczyli na kilka punktów i przewagi tej już nie oddali do końca seta, doprowadzając do tie-breaka. W nim swoją wyższość pokazali mistrzowie Belgii.

Losowanie par ćwierćfinału Ligi Mistrzów odbędzie się w czwartek.

Drużyny rozstawione w losowaniu: Jastrzębski Węgiel, Cucine Lube Civitanova (ITA), Sir Safety Perugia (ITA), Grupa Azoty, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Drużyny dolosowywane: Itas Trentino (ITA), Fakieł Nowy Urengoj (RUS), Kuzbass Kemerowo (RUS), Knack Roeselare (BEL).

VC Greenyard Maaseik – Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:23, 20:25, 19:25, 25:22, 15:8)

VC Greenyard Maaseik: Zimmermann, Kvalen, Semeniuk, Wójcik, Nielsen, Aganits, Dronkers (libero) oraz Teppan, Folguera

Jastrzębski Węgiel: Konarski, Kampa, Vigrass, Gladyr, Fromm, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Bucki, Szalacha, Depowski, Hain, Rusek, Iglesias

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin