Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Jastrzębski Węgiel będzie reprezentowany w Kanadzie!

02.01.2019 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W środowe popołudnie juniorzy z Akademii Talentów wraz ze sztabem szkoleniowym wyruszyli w podróż do Kanady. Za Oceanem spędzą dwa tygodnie.

Nasza ekipa liczy łącznie 29 osób. W jej skład wchodzą dwie drużyny juniorskie z roczników 2000 oraz 2001 plus dwóch adeptów AT z rocznika 2002, jak również przedstawiciele sztabu szkoleniowego na czele z trenerem Jarosławem Kubiakiem. Kierownikiem wyjazdu jest dyrektor Akademii Talentów Arkadiusz Żydek.

To nie pierwsza wizyta zagraniczna naszych akademików, ale żadna z dotychczasowych wojaży nie była tak daleka, tak długa i wiązała się zwykle wyłącznie z uczestnictwem w siatkarskich turniejach bądź obozach szkoleniowych.

Teraz będzie nieco inaczej. Celem wyjazdu są bowiem nie tylko aspekty stricte sportowe, ale także poznanie zwyczajów i zaznajomienie się z miejscową kulturą, szlifowanie znajomości języka angielskiego, jak również promocja naszego Klubu.

Nasi akademicy udają się do Hamilton w prowincji Ontario, gdzie zostaną zakwaterowani w domach rodzinnych zawodników kanadyjskich oraz w domach rodzin Polonii kanadyjskiej. Bazą treningową naszej młodzieży będzie hala sportowa i siłownia Uniwersytetu McMastera w Hamilton.

Na miejscu nasi juniorzy rozegrają kilka meczów kontrolnych, w których zmierzą się m.in. z zespołem uniwersyteckim McMastera, reprezentacją prowincji Ontario, drużynami Uniwersytetu w Toronto, Uniwersytetu Redeemer, Uniwersytetu Brocka w St. Catharines oraz Uniwersytetu Ryerson.

W planach jest zwiedzanie Toronto i Hamilton, wyjazd do Niagary, a także spotkanie z Polonią.

Relacje z kanadyjskiej wyprawy naszych akademików znajdą Państwo na Fanpage’u Akademii Talentów -> https://www.facebook.com/akademiajw/.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin