Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Jason De Rocco zostaje w Jastrzębskim Węglu na kolejny sezon!

27.04.2017 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Miło nam poinformować, że nasz Klub przedłużył kontrakt z Jasonem De Rocco. Nowa umowa z kanadyjskim przyjmującym będzie obowiązywać na najbliższy sezon.

Jason występuje w Jastrzębskim Węglu od sezonu 2015/2016. W debiutanckim sezonie w PlusLidze Jason występował na boisku częściej, aniżeli w zakończonych właśnie rozgrywkach. W minionym sezonie do grudnia zeszłego roku był zmiennikiem. Po kontuzji Scotta Touzinsky’ego zajął miejsce Amerykanina w pierwszym składzie i wydatnie pomógł naszej drużynie w wywalczeniu brązowego medalu mistrzostw Polski.

Jason ma 28 lat. Mierzy 201 cm wzrostu, waży – 93 kg. Swoją karierę zaczynał w zespołach uniwersyteckich. Jego pierwszym klubem w Europie był grecki AO Kifisias, skąd trafił do francuskiego St. Nazaire. Ma również za sobą występy we włoskiej Serie A w Andreoli Latina. Z Włoch ponownie wrócił do Francji, gdzie bronił barw Nantes-Reze MVB. Później jeden sezon spędził w klubie z drugiej ligi tureckiej Afyon Belediye.

– Jestem szczęśliwy, że Jason będzie z nami także i w przyszłym sezonie. Zawodnik ten rozwinął się pod względem siatkarskim w naszym Klubie. W drugiej części minionego sezonu był graczem podstawowego składu i udowodnił, że potrafi grać na wysokim poziomie. Dlatego cieszymy się, że zostaje z nami na kolejny rok – mówi Mark Lebedew, trener Jastrzębskiego Węgla.

– Zgodnie z tym co zapowiadaliśmy, nasz zespół będzie wzmacniany i nie będzie w nim rewolucyjnych zmian. Zatrzymujemy większość zawodników z drużyny, która wywalczyła brązowy medal i nowy kontrakt dla Jasona De Rocco jest tego potwierdzeniem. Jesteśmy zadowoleni z pracy, jaką Jason wykonał dla zespołu – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin