Jason De Rocco zostaje w Jastrzębskim Węglu na kolejny sezon!

Opublikowany przez 27 kwietnia, 2017 16:42

Rozmiar czcionki : A- A A+

Miło nam poinformować, że nasz Klub przedłużył kontrakt z Jasonem De Rocco. Nowa umowa z kanadyjskim przyjmującym będzie obowiązywać na najbliższy sezon.

Jason występuje w Jastrzębskim Węglu od sezonu 2015/2016. W debiutanckim sezonie w PlusLidze Jason występował na boisku częściej, aniżeli w zakończonych właśnie rozgrywkach. W minionym sezonie do grudnia zeszłego roku był zmiennikiem. Po kontuzji Scotta Touzinsky’ego zajął miejsce Amerykanina w pierwszym składzie i wydatnie pomógł naszej drużynie w wywalczeniu brązowego medalu mistrzostw Polski.

Jason ma 28 lat. Mierzy 201 cm wzrostu, waży – 93 kg. Swoją karierę zaczynał w zespołach uniwersyteckich. Jego pierwszym klubem w Europie był grecki AO Kifisias, skąd trafił do francuskiego St. Nazaire. Ma również za sobą występy we włoskiej Serie A w Andreoli Latina. Z Włoch ponownie wrócił do Francji, gdzie bronił barw Nantes-Reze MVB. Później jeden sezon spędził w klubie z drugiej ligi tureckiej Afyon Belediye.

Jestem szczęśliwy, że Jason będzie z nami także i w przyszłym sezonie. Zawodnik ten rozwinął się pod względem siatkarskim w naszym Klubie. W drugiej części minionego sezonu był graczem podstawowego składu i udowodnił, że potrafi grać na wysokim poziomie. Dlatego cieszymy się, że zostaje z nami na kolejny rok – mówi Mark Lebedew, trener Jastrzębskiego Węgla.

Zgodnie z tym co zapowiadaliśmy, nasz zespół będzie wzmacniany i nie będzie w nim rewolucyjnych zmian. Zatrzymujemy większość zawodników z drużyny, która wywalczyła brązowy medal i nowy kontrakt dla Jasona De Rocco jest tego potwierdzeniem. Jesteśmy zadowoleni z pracy, jaką Jason wykonał dla zespołu – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.