Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Jan Hadrava na kolejne dwa lata w Jastrzębskim Węglu!

12.04.2022 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasz Klub przedłużył o kolejne dwa lata kontrakt z czeskim atakującym Janem Hadravą.

Urodzony w Rokycanach czeski atakujący rozgrywa swój pierwszy sezon w Jastrzębskim Węglu. W poprzednich latach kibice również mogli go oglądać na parkietach PlusLigi, bowiem cztery sezony spędził w zespole z Olsztyna. Do naszego klubu dołączył po roku spędzonym we włoskim gigancie – Cucine Lube Civitanova. Przez następne dwa sezony będzie w dalszym ciągu reprezentował barwy jastrzębskiej drużyny, z którą w tym sezonie zdołał wywalczyć Superpuchar Polski.

– Przesądziło przede wszystkim to, że bardzo dobrze się tutaj czuję. Jest to fajny, mocny zespół. Gramy o najwyższe cele w PlusLidze i na arenie międzynarodowej. Jest stąd też blisko do domu, nie będę tego ukrywał. Pasuje mi tutaj klimat, mamy fajną drużynę i Klub. Wszystko jest tutaj dobrze poukładane. Jestem zadowolony, że Klub chciał przedłużyć ze mną umowę – komentuje swoją decyzję Jan Hadrava.

W strategii budowania zespołu przyjęliśmy, że w każdej formacji musimy mieć równorzędnych zawodników i nie inaczej jest w przypadku pozycji atakującego. Cieszę się, że mamy dwóch wyrównanych atakujących, którzy świetnie się uzupełniają. Podczas absencji Stephena Boyer Janek Hadrava pokazał swoją wartość, będąc w wielu spotkaniach liderem w ofensywie zespołu. Jest on ważnym graczem w naszym zespole, dlatego też postanowiliśmy zatrzymać go w Klubie na dłużej – mówi prezes Jastrzębskiego Węgla, Adam Gorol.

Od początku bieżącego sezonu na pozycji atakującego w Jastrzębskim Węglu mierzył się ze Stephenem Boyerem, złotym medalistą olimpijskim. Nominalnie Hadrava był rezerwowym, który wspomagał zespół na zmianach. Natomiast kiedy Francuz doznał poważnej kontuzji wykluczającej go z gry na kilka miesięcy, Jan zastąpił go w pierwszym składzie, będąc wówczas w świetnej dyspozycji.

– Nie chcę powiedzieć, że jestem pierwszym atakującym, bo Stephen wraca do formy i znów będzie między nami zacięta rywalizacja na tej pozycji. Mamy dwóch mocnych atakujących, tak można chyba powiedzieć i jest to ważne w kontekście fazy play-off – uważa Czech.

Dla Jana Hadravy jednym z kluczowych aspektów jest niewielka odległość dzieląca Klub i jego rodzinne strony. Za naszą południową granicą siatkówka nie jest tak popularna jak w Polsce, dlatego cieszy się z możliwości grania w Klubie, któremu kibicują jego rodacy.

– Świetnie, że z Jastrzębia jest blisko do Czech, do domu. Jak grałem w Olsztynie, na meczach i po nich miałem okazję spotykać się z kibicami z Czech. Zawsze mówili, że kibicują Jastrzębiu i cieszą się, że mogą oglądać Czecha na parkietach PlusLigi. To jest super, że czescy fani przyjeżdżają na mecze Ligi Mistrzów czy PlusLigi, mogę porozmawiać sobie z nim po czesku i wspólnie z nimi celebrować nasze wygrane – podkreśla nasz atakujący.

Na ostatnich Mistrzostwach Europy, które częściowo rozgrywane były w Ostrawie, Jan Hadrava ze swoją reprezentacją zajął ósme miejsce. Przed własną publicznością rozegrał fenomenalny mecz, po którym wyeliminował z turnieju mistrzów olimpijskich – reprezentację Francji.

Jan Hadrava

Ur. 03.06.1991, Rokycany, Czechy

Wzrost: 199 cm

Waga: 102 kg

Zasięg w ataku: 357 cm

Zasięg w bloku: 335 cm

Kluby: USK Praha/CZU Praha, Dukla Liberec, Nantes Reze Metropole, Indykpol AZS Olsztyn, Cucine Lube Civitanova, Jastrzębski Węgiel.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin