Jakub Turski zostaje w Jastrzębskim Węglu na kolejny sezon

10.07.2017 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Z przyjemnością informujemy, że nasz Klub przedłużył kontrakt z Jakubem Turskim. Nowa umowa z młodym środkowym będzie obowiązywać na najbliższy sezon z możliwością jej prolongaty o kolejny rok.

– Było dla mnie ważne, by z tym zawodnikiem kontynuować współpracę rozpoczętą w trakcie minionego sezonu. Kuba jest młody, dobrze nastawiony do pracy, ma już określoną sportową „jakość”. Będziemy starali się podnieść jego umiejętności, zarówno pod względem technicznym oraz taktycznym – mówi Ferdinando De Giorgi, trener Jastrzębskiego Węgla.

Pochodzący z sąsiadujących z Jastrzębiem-Zdrój Zebrzydowic Jakub jest wychowankiem Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Trafił do niej w pierwszym sezonie jej funkcjonowania, czyli w 2013 roku, a następnie przeszedł szkolenie we wszystkich kategoriach wiekowych (młodzik, kadet, junior). W tym czasie wywalczył z Akademią brązowy medal mistrzostw Polski kadetów (2015), srebrny medal mistrzostw Polski juniorów (2016), złoty medal w Młodej Lidze (2016) oraz złoty medal mistrzostw Polski juniorów (2017).

Jakub został włączony do pierwszego zespołu Jastrzębskiego Węgla w połowie sezonu 2016/2017. Stało się tak na skutek kontuzji podstawowego środkowego Wojciecha Sobali. W minionych rozgrywkach pełnił rolę gracza zadaniowego. Fanom Pomarańczowych chyba najbardziej utkwił w pamięci jego występ w ostatnim meczu grupowym Ligi Mistrzów w Berlinie. Jego znakomite zagrywki w końcówce trzeciej partii meczu z mistrzem Niemiec Recycling Volleys pozwoliły naszej drużynie wygrać seta na wagę awansu do play off tych prestiżowych rozgrywek.

– Bardzo zależało mi na tym, by przedłużyć umowę z Jastrzębskim Węglem. Praca z takim szkoleniowcem jak Ferdinando De Giorgi jest ogromnym wyróżnieniem i myślę, że mogę się od niego wiele nauczyć. Klub ma duże aspiracje, skład zespołu jest bardzo silny, są spore szanse na walkę o medale. Będę sumiennie pracował i liczę na swoje szanse w nadchodzącym sezonie – mówi Jakub Turski.

Jakub Turski

Ur. 06.09.1998r.

Wzrost: 200 cm

Waga: 94 kg

Zasięg w ataku: 348 cm

Zasięg w bloku: 332 cm

Kluby: Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin