Jakub Macyra zostaje w Jastrzębskim Węglu!

09.06.2022 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Miło nam poinformować, że nasz Klub przedłużył kontrakt na kolejny sezon ze środkowym bloku Jakubem Macyrą.

Pochodzący z Ostródy zawodnik przyszedł do Jastrzębskiego Węgla przed sezonem 2021/2022 z klubu występującego w Tauron 1. Lidze – AZS AGH Kraków. Z założenia miał pełnić rolę zmiennika, ale wobec kontuzji na pozycji środkowego, najpierw Dawida Dryi, a następnie Jurija Gladyra, otrzymał on całkiem sporo szans na pokazanie się siatkarskiej publiczności. Łącznie rozegrał w lidze 20 spotkań, w których wystąpił w 52 setach.

Zadebiutował również w Lidze Mistrzów, a w pamięci kibiców na długo pozostaną jego świetne występy w obu ćwierćfinałowych starciach z mistrzem Włoch – Cucine Lube Civitanova, a zwłaszcza to pierwsze, w którym popisał się skutecznym blokiem na Robertlandy’m Simonie – jednej z największych gwiazd na pozycji środkowego na świecie.

Na pewno nie spodziewałem się, że dostanę tyle szans na grę. Kalkulując przed sezonem liczbę tych potencjalnych szans, to może wyliczyłbym je na palcach jednej ręki. A zdarzyło się inaczej, z czego się cieszę. Myślę, że je wykorzystałem. Jurek Gladyr mnie chwalił, więc chyba też był zadowolony, że go godnie zastąpiłem. Jak mówi Mariusz Pudzianowski: „Cierpliwy to i kamień ugotuje”. Opłacało się być cierpliwym i gdzieś tam z boku ciężko pracować – mówi 27-letni środkowy Jastrzębskiego Węgla, który w superlatywach wypowiada się o naszym Klubie.    

O przedłużeniu umowy zdecydowało to, że Jastrzębski Węgiel jest jednym z największych klubów w Polsce. Biorąc pod uwagę cały ośrodek, bazę, to jest to najlepsze miejsce do pracy w Polsce, jeśli nie w Europie. Myślę, że inne kluby mogą nam tego pozazdrościć – wyjaśnia siatkarz Jastrzębskiego Węgla.

Z takiego obrotu sprawy zadowolony jest także prezes Adam Gorol.

Jakub Macyra przychodził do nas z drużyny pierwszoligowej, a po swoim debiutanckim sezonie w Jastrzębskim Węglu zapracował na miano „odkrycia sezonu w PlusLidze”. Z konieczności wskoczył do podstawowego składu i sprostał niełatwemu zadaniu. Pokazał, że drzemie w nim potencjał, z którego zamierzamy czerpać także w kolejnym sezonie – mówi prezes Jastrzębskiego Węgla.

 

Jakub Macyra

Ur. 22.07.1995r. w Morągu

Wzrost: 202 cm

Waga: 100 kg

Zasięg w ataku: 355 cm

Zasięg w bloku: 330 cm

Przebieg kariery: AZS Częstochowa, AZS Stal Nysa, AZS UWM Olsztyn, Energa Net Ostrołęka, MKS Ślepsk Suwałki, AZS AGH Kraków, Jastrzębski Węgiel.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin