Jakub Macyra dołącza do Jastrzębskiego Węgla

Opublikowany przez 22 czerwca, 2021 09:51

Rozmiar czcionki : A- A A+

Miło nam poinformować, że nowym zawodnikiem naszego Klubu został Jakub Macyra. Kontakt z 26-letnim środkowym będzie obowiązywać na najbliższy sezon.

Moim celem jest przede wszystkim rozwój i udowodnienie, że sam sobie zapracowałem na to miejsce i pokazanie, że potrafię grać w siatkówkę na wysokim poziomie. Jest to dla mnie ogromna szansa, ale i zaszczyt, że będę mógł występować w drużynie mistrza Polski – mówi nowy siatkarz Jastrzębskiego Węgla.

Pochodzący z Ostródy zawodnik przychodzi do Jastrzębskiego Węgla z klubu występującego w Tauron 1. Lidze AZS AGH Kraków. Łącznie na zapleczu PlusLigi spędził trzy sezony, w trakcie których rozegrał 73 mecze i zdobył w nich 451 punktów (31 asów, 103 punkty blokiem). Jego największa liczba zdobytych punktów w jednym meczu wynosi 15 „oczek” (starcie z BBTS Bielsko-Biała w sezonie 2019/2020).

W sezonie 2018/2019 w barwach MKS Ślepsk Malow Suwałki wywalczył awans do PlusLigi. Za sobą ma już też debiut na parkietach PlusLigi. W sezonie 2014/2015 będąc zawodnikiem AZS Częstochowa czterokrotnie pojawiał się w meczach o ligową stawkę. W 2014 roku był powoływany do reprezentacji Polski U-20.

Nasz sztab szkoleniowy ma dobre rozeznanie, jeśli chodzi o zawodników z niższych lig, dlatego ufam, że i tym razem ich wiedza w tym zakresie się sprawdzi. Przykład Jakuba Buckiego jest najlepszym dowodem na to, że również w tych teoretycznie słabszych zespołach czy na niższych szczeblach rozgrywek można znaleźć wartościowych siatkarzy – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Jakub Macyra

Ur. 22.07.1995r. w Morągu

Wzrost: 202 cm

Waga: 100 kg

Zasięg w ataku: 355 cm

Zasięg w bloku: 330 cm

Przebieg kariery: AZS Częstochowa, AZS Stal Nysa, AZS UWM Olsztyn, Energa Net Ostrołęka, MKS Ślepsk Suwałki, AZS AGH Kraków, Jastrzębski Węgiel.