Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Jakub Jurczyk w pierwszym zespole Jastrzębskiego Węgla

10.06.2024 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Z radością informujemy, że nasz Klub podpisał kontrakt z 18-letnim libero z Akademii Talentów, Jakubem Jurczykiem.

– Dla mnie to niesamowita informacja. Naprawdę nie spodziewałem się, że będę miał szansę grać w tak świetnym klubie, który zdobywa mistrzostwo Polski. Przychodzę tu na halę, oglądam chłopaków, po czym nagle mogę z nimi trenować. Jest to dla mnie niesamowite wyróżnienie, więc jestem przeszczęśliwy. Rodzina również bardzo ucieszyła się z tej informacji – ekscytuje się nowy drugi libero Jastrzębskiego Węgla.

Jakub Jurczyk pochodzi z Dąbrowy Górniczej. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał w młodzieżowych grupach MKS-u Będzin, a następnie trafił do Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Miało to miejsce trzy lata temu. Jako adept Akademii Talentów został wicemistrzem Polski Juniorów Młodszych.

Jak przyznaje, w pierwszym zespole Jastrzębskiego Węgla chce przede wszystkim nabierać doświadczenia.

– Jest to dla mnie niesamowita szansa, trampolina do tego wielkiego, siatkarskiego świata. W takim klubie jak Jastrzębski Węgiel można wiele się nauczyć od świetnych zawodników, więc liczę na to, że ten sezon będzie dobrze przez mnie przepracowany i będę w stanie pomóc chłopakom w realizowaniu celów sportowych – dodaje młody zawodnik JW.  

W minionych rozgrywkach Jakub trenował już z pierwszym zespołem, kiedy w trakcie sezonu z powodu kontuzji pauzować musiał Bartosz Makoś. Szansy debiutu w PlusLidze jednak nie otrzymał. Jak twierdzi, występy w PlusLidze są jego marzeniem.

W Jastrzębskim Węglu na pozycji libero niekwestionowanym liderem jest Jakub Popiwczak. Jak Jurczyk zapatruje się na współpracę ze swoim starszym i utytułowanym imiennikiem?

– Będę próbował walczyć, żeby Kuba też miał motywację do pracy (śmiech). Ja dam z siebie wszystko i będę uczył się tego, co Kuba tutaj gra, bo to co pokazuje występując w tym klubie, jest niesamowite. Ja będę traktował to wszystko jako naukę i starał się, żeby poziom treningu był jak najwyższy – dodaje młody libero JW.

 

Jakub Jurczyk

Pozycja: Libero

Data i miejsce urodzenia: 17.02.2006r., Sosnowiec

Wzrost: 183 cm

Waga: 71 kg

Zasięg w ataku: 317 cm

Zasięg w bloku: 305 cm

 

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin