Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Jakub Bucki o meczu z BBTS: „Miło będzie wrócić, ale nie jedziemy na wycieczkę”

17.01.2019 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Dla naszego drugiego atakującego ćwierćfinałowa konfrontacja w Pucharze Polski z BBTS Bielsko-Biała będzie powrotem do byłego klubu.

Jakub Bucki reprezentował barwy BBTS tuż przed przyjściem do Jastrzębskiego Węgla. Łącznie wystąpił (w różnym wymiarze czasu) w 30 spotkaniach ligowych sezonu 2017/2018. Swoje najlepsze występy zanotował przeciwko Aluronowi Virtu Warcie Zawiercie, zdobywając w tych pojedynkach 21 oraz 20 punktów.

Pod względem indywidualnym nieźle wiodło mu się także w konfrontacjach z Łuczniczką Bydgoszcz, DAFI Społem Kielce, Treflem Gdańsk oraz …Pomarańczowymi. We wszystkich tych spotkaniach zdobywał po 15 punktów. Jego ówczesna drużyna jednak pożegnała się po sezonie z PlusLigą i dziś występuje na szczeblu pierwszoligowym.

– Pod względem sportowym może nie są to najlepsze wspomnienia, bo był to raczej średni sezon, natomiast miasto Bielsko-Biała bardzo mi się podoba i miło będzie tam wrócić. Oczywiście nie jedziemy tam na wycieczkę, tylko wygrać ważny mecz – mówi atakujący naszego zespołu, dla którego minione rozgrywki w barwach BBTS były tak naprawdę pierwszym sezonem w siatkarskiej elicie, w którym mógł się zaprezentować, gdyż wcześniej jako młody gracz Jadaru Radom zaliczał na boisku w PlusLidze jedynie krótkie epizody.

Jakub przyznaje, że z zainteresowaniem śledził środową potyczkę bielszczan ze Ślepskiem Suwałki, chociaż ze względu na trwający trening było mu dane obejrzeć jedynie końcówkę czwartego seta. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla BBTS. – Oglądaliśmy w szatni fragment meczu na kanale YouTube. Kibicowałem Bielsku ze względu na odległość, jaka dzieli Jastrzębie od Suwałk – przyznaje zawodnik JW.

Ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski z BBTS odbędzie się 23 stycznia o godzinie 18:00 w Hali pod Dębowcem.

Bilety na to spotkanie można nabywać tutaj -> http://bbts.ticketik.pl/#!/Organizator.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin