Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Jakub Bucki drugim atakującym Jastrzębskiego Węgla. Witamy w Klubie!

30.05.2018 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Z przyjemnością informujemy, że nowym zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla został Jakub Bucki. Kontrakt 30-letniego atakującego będzie obowiązywać na najbliższy sezon z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

Pochodzący z Przysuchy w województwie mazowieckim siatkarz swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w Jadarze Radom. W jego barwach też zadebiutował na parkietach PlusLigi, a miało to miejsce w sezonie 2007/2008. Kiedy w 2011 roku miejsce radomskiego klubu (wówczas już pierwszoligowca) przejął KPS Siedlce, właśnie tam trafił nasz nowy „nabytek”.

Po roku gry w pierwszej lidze Jakub postanowił spróbować swoich sił na Słowacji. Został graczem VK Slavia Svidnik i z klubem tym zdobył wicemistrzostwo kraju. Po jednym sezonie spędzonym u naszych południowych sąsiadów obrał kurs na Azję.

Za namową swojego trenera ze Slavii Svidnik Petra Kalnego, który otrzymał angaż w Pawłodarze, wyruszył na dwa lata do Kazachstanu. Jak twierdzi, pod względem sportowym był to ciekawy epizod w jego karierze. W pierwszym sezonie został wicemistrzem kraju oraz zdobywcą Pucharu, a to drugie trofeum było premiowane grą w Klubowych Mistrzostwach Azji. W rozgrywkach tych organizowanych w 2015 roku w Tajpej jego zespół zajął miejsce tuż za podium, ulegając w meczu o brąz znanemu irańskiemu klubowi Pajkan Teheran. W swoim drugim sezonie w Kazachstanie ekipa z Pawłodaru zajęła trzecie miejsce w lidze, co zostało przyjęte w kazachskim klubie jako wynik średnio zadowalający.

Jakub powrócił do Polski i znów przywdział barwy siedleckiego KPS-u, w którym rozegrał jeden sezon. W minionych rozgrywkach ponownie było mu dane zasmakować gry w najwyższej klasie rozgrywkowej, broniąc barw BBTS Bielsko-Biała.

Teraz przywdzieje trykot naszego Klubu i nie ukrywa, że jest tym faktem podekscytowany.

– Przyznam szczerze, że propozycją z Jastrzębskiego Węgla byłem zaskoczony. Nie spodziewałem się oferty z takiego Klubu. To bardzo miła niespodzianka – przyznaje atakujący.

Jednocześnie dodaje, że jest bardzo pozytywnie nastawiony do pracy w nowym klubie. – Mogę obiecać, że będę walczył, by jak najwięcej dać drużynie. Wiem, jaka będzie moja rola w zespole, ale mimo to będę próbował dać tyle, ile potrafię – zapowiada Jakub Bucki.

– Nie ma co ukrywać, że rola lidera w ataku przeznaczona jest dla Konarskiego. Ale potrzebujemy zawodnika, który byłby wsparciem dla Dawida. Ciężko jest rozegrać cały sezon, mając do dyspozycji jednego atakującego. Myślę, że Jakub przy swoim doświadczeniu, jakie zdobył w PlusLidze, wywiąże się ze swej roli – mówi Ferdinando De Giorgi, trener naszego zespołu.

Jakub Bucki

Ur. 13.08.1988r. w Przysusze

Wzrost: 197 cm

Waga: 84 cm              

Zasięg w ataku: 343 cm

Zasięg w bloku: 324 cm

Kluby: Jadar Radom, KPS Siedlce, VK Slavia Svidnik (SVK), VK Pavlodar (KAZ), KPS Siedlce, BBTS Bielsko-Biała

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin