Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Intensywny marzec Jastrzębskiego Węgla

03.03.2023 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Sobotnim meczem ze Ślepskiem Malow Suwałki nasz zespół rozpoczyna marcowy maraton meczów. Starcie z ekipą z Podlasia rozpocznie się o godzinie 17:30. Transmisja – w Polsacie Sport.

W lutym nasza drużyna rozegrała cztery spotkania, natomiast w tym miesiącu przed podopiecznymi Marcelo Mendeza minimum siedem pojedynków. Na początek starcie ze Ślepskiem Malow Suwałki, następnie wyjazdowy mecz ćwierćfinału Ligi Mistrzów z VfB Friedrichshafen (9.03), z Badenii-Wirtembergii bezpośrednio udamy się do Lubina na mecz z Cuprum (11.03), później czeka nas rewanż w LM (15.03), dalej potyczka z PGE Skrą Bełchatów u siebie (19.03), następnie wyjazdy do Rzeszowa (22.03) oraz Radomia i ewentualny mecz półfinału LM pod koniec miesiąca.

– Przed nami teraz inny moment. Trochę to dziwne, biorąc pod uwagę luźniejszy luty. Będzie mniej czasu na treningi w hali, a grania będzie więcej. Najpierw jednak skupmy się na najbliższym spotkaniu. Mecz z Suwałkami będzie ciężki, gdyż oni naprawdę dobrze grają i wciąż walczą o play off. Spodziewamy się „agresywnej” gry z ich strony – uważa Benjamin Toniutti, kapitan Jastrzębskiego Węgla.

Nasz zespół przystępuje do sobotniej konfrontacji po turnieju finałowym Tauron Pucharu Polski. W Krakowie nasza drużyna w znakomitym stylu wygrała półfinał z Asseco Resovią Rzeszów (3:0), by w finale, mimo zaciętej gry i wyraźnego prowadzenia na dystansie dwóch pierwszych setów, ulec Grupie Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle (0:3).

– Po Pucharze Polski dostaliśmy półtora dnia wolnego. Finałowa przegrana była dla nas bolesna, gdyż przez większość tego spotkania mieliśmy ten mecz w naszych rękach. Potrafiliśmy rozegrać świetny półfinał, ale później nie zdołaliśmy postawić tego najważniejszego kroku, by sięgnąć po Puchar i przywieźć go do Jastrzębia. Początek tygodnia nie był więc łatwy, bo wszyscy byli mocno rozczarowani, ale trzeba patrzeć do przodu i myśleć o najbliższym meczu, potem o ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Wciąż mamy dwa cele do zrealizowania w tym sezonie. W sporcie piękne jest to, że po ciężkim ciosie można szybko się podnieść, a najbliższą okazję do tego daje ci już następny mecz – mówi rozgrywający Jastrzębskiego Węgla.

Początek sobotniego spotkania o godzinie 17:30. Transmisja – w Polsacie Sport.

BILETY: https://abilet.pl/sala/jastrzebski-wegiel-vs-slepsk-malow-suwalki-9959

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin