Inauguracja PlusLigi 8 października. Wcześniej jeszcze jeden sparing z Berlinem

Opublikowany przez 28 września, 2017 15:56

Rozmiar czcionki : A- A A+

Nowy sezon ligowy tuż-tuż.

W środę Jastrzębski Węgiel oficjalnie zaprezentował się swoim kibicom przed nowymi rozgrywkami, odsłaniając przed fanami nowe stroje meczowe, nowy klubowy autokar, nową gazetę na sezon „Moc Siatkówki 2” oraz nową maskotkę. Po prezentacji, w meczu otwarcia sezonu Pomarańczowi pokonali wicemistrzów Polski, PGE Skrę Bełchatów 3:2 (31:29, 22:25, 25:17, 19:25, 20:18).

Co ciekawe, z tym samym zespołem nasza drużyna zmierzy się wkrótce w pierwszym meczu o punkty sezonu 2017/2018. Spotkanie zaplanowane na 8 października na godzinę 12:30 będzie de facto meczem 3. kolejki PlusLigi. Spotkanie pierwszej kolejki, w którym mieliśmy podjąć u siebie BBTS Bielsko-Biała zostało przełożone z 30 września na 25 października z uwagi na absencję naszego zawodnika Jasona De Rocco, zaangażowanego w obowiązki związane z występami w reprezentacji Kanady (bierze on udział w trwających do 1 października Mistrzostwach Konfederacji Piłki Siatkowej Ameryki Północnej, Centralnej i Regionu Karaibów (NORCECA), które zostaną rozegrane w amerykańskim Colorado Springs). Natomiast pojedynek drugiej kolejki ligowej z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (wyjazd) zostało przełożone z 4 na 11 października z uwagi na brak dostępności kędzierzyńskiej Hali Azoty w pierwotnym terminie.

Chcąc pozostać w rytmie meczowym nasz zespół rozegra 30 września w Legnicy sparing z drużyną Berlin Recycling Volleys, dowodzoną z ławki trenerskiej przez byłego trenera od przygotowania motorycznego w JW, Luke’a Reynoldsa.

Natomiast dzisiaj nasi siatkarze przyłączyli się do akcji PlusLigi, w ramach której w każdym z 16 plusligowych miast o tej samej porze zawodnicy wyruszyli w przestrzeń miejską, by spotkać się z fanami. Nasi gracze wyruszyli do jastrzębskiej Galerii Zdrój, gdzie wręczali fanom darmowe zaproszenia na pierwszy mecz sezonu, klubową gazetę na nowy sezon oraz gadżety.

Myślę, że to bardzo fajna inicjatywa, promocja PlusLigi jest bardzo ważna, bo wielu kibiców ogląda siatkówkę tylko w sezonie reprezentacyjnym i tak do końca fani nie wiedzą gdzie i kiedy oglądać tych swoich ulubionych zawodników również w klubach na co dzień. Dlatego fajnie jest móc się spotkać i pokazać, że my tutaj w Jastrzębiu-Zdroju też gramy w siatkówkę co tydzień, czy nawet dwa razy w tygodniu, i jest to siatkówka na wysokim poziomie – uważa Maciej Muzaj, atakujący Jastrzębskiego Węgla.

Z jakim nastawieniem nasi zawodnicy wkraczają w nowy sezon? – Wiem na pewno, że oczekiwania naszych kibiców są duże. Moje oczekiwania są takie, by dać z siebie wszystko i udowodnić, że osiągnięcie z zeszłego sezonu to nie jest jednosezonowy wybryk. Chcemy udowodnić, że potrafimy grać dobrze na dystansie całego sezonu, awansować do play off, a tam pokazać na co nas stać – dodaje Muzaj.