II zespół kadetów w barażach o półfinał mistrzostw Śląska, I – z awansem

Opublikowany przez 16 grudnia, 2016 10:46

Rozmiar czcionki : A- A A+

16 grudnia zakończył się pierwszy etap w ramach rozgrywek kadetów organizowanych przez Śląski Związek Piłki Siatkowej. Jastrzębski Węgiel I w ostatniej kolejce otrzymał komplet punktów „za darmo”, gdyż jego rywal UKS Wolę Volley Świętochłowice już po sześciu kolejkach wycofał się z rozgrywek. Tym samym nasz pierwszy zespół kadetów wygrał swoją grupę z kompletem punktów (tracąc w 12 meczach zaledwie jednego seta!) i pewnie awansował do półfinału mistrzostw województwa.

Natomiast drugi zespół kadetów zmierzył się w piątek w ostatnim meczu grupowym z KS AZS Rafako Racibórz i wygrał to spotkanie 3:1 (25:17, 24:26, 25:23, 25:22). W ten sposób zakończył rozgrywki grupowe na 3. miejscu, a to oznacza, że chcąc wystąpić w półfinale mistrzostw Śląska, będzie musiał przebrnąć przez baraże. W nich zmierzy się z zespołami: ANBUD-u MKS Będzin oraz  MOSM-u Tychy.

W ½ mistrzostw Śląska zagra osiem najlepszych drużyn (po dwie najlepsze ekipy wyłonione z każdej z trzech grup pierwszego etapu gier oraz dwie drużyny z baraży).

Jastrzębski Węgiel I – UKS Wolę Volley Świętochłowice 3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

Jastrzębski Węgiel II – KS AZS Rafako Racibórz 3:1 (25:17, 24:26, 25:23, 25:22)

Jastrzębski Węgiel I: Błażej, Filipczak, Kraj, Stokłosiński, Nabiałczyk, Mazurczak, Myszka, Trociński, Citak, Cichosz, Szymczak, Bogacz.

Jastrzębski Węgiel II: Brzenk, Chudziak, Fedak, Gierżot, Gruszczyński, Janicki, Malczewski, Rakowski, Roque De Oliveira, Walczak, Wieczorek, Wierciński, Wojciechowski.