Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Gwiazdorski turniej Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza

27.06.2024 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

W dniach 7-8.09 nasz zespół wystąpi wraz z Bogdanką LUK Lublin, Asseco Resovią Rzeszów i mistrzem Włoch SIR Susa Vim Perugia w turnieju Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza w Lublinie.

– Celem organizacji turniej Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza jest przede wszystkim uhonorowanie pamięci i dorobku naszego mistrza i patrona oraz podkreślenie jego związku z miastem i regionem. Z wielką satysfakcją możemy poinformować, że już we wrześniu Lublin stanie się centrum światowej siatkówki, a rywalizację najlepszych zawodników globu śledzić będą tysiące kibiców w Hali Globus i miliony za pośrednictwem telewizji. Zestaw drużyn gwarantuje sportowe widowisko, jakiego w Lublinie jeszcze nie było – podkreśla Paweł Markiewicz, prezes Fundacji im. Tomasza Wójtowicza.

Mecze półfinałowe w lubelskiej hali Globus odbędą się 7 września o godz. 17.00 i 19.30. Dzień później o godz. 15.30 rozpocznie się mecz o trzecie miejsce, a o godz. 18 wielki finał.

Organizację wielkiego turnieju poświęconego pamięci najwybitniejszego polskiego siatkarza wsparł także – oprócz miasta Lublin – samorząd województwa lubelskiego.

Podobnie jak w poprzednich latach, także w tym roku turniej będzie transmitowany na sportowych kanałach Polsatu. Organizatorzy spodziewają się wielkiego zainteresowania kibiców, którzy obejrzą mecze w hali.

– Tak silnie obsadzonego międzynarodowego turnieju siatkarskiego, może poza turniejami finałowymi Ligi Mistrzów, w Polsce jeszcze nie było. Dla kibiców polskich drużyn będzie to okazja, by zobaczyć w grze nowych graczy, a przecież słyszymy, że do wszystkich tych trzech zespołów mają trafić renomowani i bardzo utytułowani zawodnicy. Jesteśmy przekonani, że także przyjazd znakomitego włoskiego zespołu z Perugii przyciągnie fanów na trybuny – mówi Jakub Czaban, dyrektor turnieju.

W piątek ruszy sprzedaż biletów na lubelski turniej. Wejściówki będzie można kupować za pośrednictwem platformy sprzedażowej Eventim.

Tekst i foto: PlusLiga.  

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin