Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Gospodarz kwalifikacji Ligi Mistrzów bez zmian. Walka o awans rozstrzygnie się nad Dunajem

30.10.2020 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Europejska Konfederacja Siatkówki CEV podtrzymała swoją decyzję dotyczącą gospodarza turnieju 2. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. O awans do fazy głównej tych rozgrywek powalczymy w Rumunii.

Rywalami naszego zespołu w 2. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów są: rumuński klub Arcada Galati i węgierski zespół Fino Kaposvar VC. Pierwotnie o awansie do fazy głównej rozgrywek z udziałem 20 najlepszych ekip na Starym Kontynencie miały decydować trzy turnieje (po kolei u każdego z uczestników). Z czasem formułę zmieniono na dwa turnieje – jeden w Jastrzębiu-Zdroju (13-15 października) i drugi w rumuńskim Gałaczu.

Kiedy w naszym oraz w węgierskim zespole wykryte zostały przypadki zakażenia koronawirusem, europejska centrala siatkarska anulowała zawody w Polsce. Klub z Rumunii początkowo domagał się rozstrzygnięcia zaplanowanych w Jastrzębiu-Zdroju meczów walkowerami na ich korzyść. Ostatecznie do tego nie doszło, ale CEV zdecydował, że przepustkę do fazy głównej rozgrywek uzyska triumfator zawodów w Rumunii w dniach 27-29 października. Te jednak również nie doszły do skutku z powodu potwierdzonych przypadków koronawirusa w rumuńskiej drużynie.

CEV rozważał jeszcze możliwość zmiany gospodarza tego turnieju, ale w czwartek ostatecznie uznał, że walka o awans do LM z kwalifikacji rozstrzygnie się nad Dunajem, w Gałaczu. Turniej zostanie rozegrany w terminie 10-12 listopada. Na razie nie podano dokładnych godzin rozpoczęcia poszczególnych spotkań. Wiadomo tylko, że nasz zespół ma przystąpić do rywalizacji w drugim dniu turnieju, mierząc się z Fino Kaposvar VC. Natomiast w ostatnim dniu zawodów dojdzie do starcia Pomarańczowych z gospodarzami rumuńskiego turnieju.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin