Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Gorący styczeń dla Pomarańczowych. Na początek starcie z mistrzem kraju

12.01.2017 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Chociaż mamy kalendarzową zimę, to dla naszych siatkarzy styczeń zapowiada się niezwykle gorąco.

W ciągu niespełna trzech tygodni Pomarańczowi zmierzą się kolejno z mistrzem kraju ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (13 stycznia, godz. 14:45, PlusLiga, dom), najlepszą klubową drużyną na świecie – Zenitem Kazań (16 stycznia, godz. 16:00, Liga Mistrzów, wyjazd), wicemistrzem Polski PGE Skrą Bełchatów (21 stycznia, godz. 14:45, PlusLiga, wyjazd) oraz ponownie z rosyjskimi gigantami z Kazania (31 stycznia, godz. 20:30, dom).

Na początek tego siatkarskiego ultramaratonu trafia nam się rywal, który od dwóch sezonów rządzi na krajowych parkietach (dwa tytuły mistrzowskie), a w obecnych rozgrywkach w 16 meczach nie znalazł jeszcze pogromcy. W PlusLidze ZAKSA idzie jak walec, z którym tylko Indykpol AZS Olsztyn oraz Espadon Szczecin nawiązały równorzędną walkę (przegrane po tie-breakach).

W zespole dowodzonym przez trenera Andreę Gardiniego pierwsze skrzypce grają: francuski rozgrywający Benjamin Toniutti, belgijski przyjmujący Sam Deroo oraz libero reprezentacji Polski Paweł Zatorski. Świetnym transferem okazał się także nowy atakujący drużyny Portorykańczyk Maurice Torres.

– Na pewno czeka nas bardzo ciężki mecz. Pomimo tego, że w środę przegraliśmy w Pucharze Polski, to pokazaliśmy kawał dobrej gry. Szesnaście zwycięstw ZAKSY w tym sezonie robi wrażenie, ale wierzymy w to, że to właśnie nam uda się przerwać tę ich znakomitą passę – mówi Grzegorz Kosok, kapitan Jastrzębskiego Węgla.

Początek meczu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle o godz. 14:45. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi Polsat Sport.

WSZYSTKIE BILETY NA TO SPOTKANIE ZOSTAŁY SPRZEDANE!

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin