Gorący styczeń dla Pomarańczowych. Na początek starcie z mistrzem kraju

Opublikowany przez 12 stycznia, 2018 12:34

Rozmiar czcionki : A- A A+

Chociaż mamy kalendarzową zimę, to dla naszych siatkarzy styczeń zapowiada się niezwykle gorąco.

W ciągu niespełna trzech tygodni Pomarańczowi zmierzą się kolejno z mistrzem kraju ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (13 stycznia, godz. 14:45, PlusLiga, dom), najlepszą klubową drużyną na świecie – Zenitem Kazań (16 stycznia, godz. 16:00, Liga Mistrzów, wyjazd), wicemistrzem Polski PGE Skrą Bełchatów (21 stycznia, godz. 14:45, PlusLiga, wyjazd) oraz ponownie z rosyjskimi gigantami z Kazania (31 stycznia, godz. 20:30, dom).

Na początek tego siatkarskiego ultramaratonu trafia nam się rywal, który od dwóch sezonów rządzi na krajowych parkietach (dwa tytuły mistrzowskie), a w obecnych rozgrywkach w 16 meczach nie znalazł jeszcze pogromcy. W PlusLidze ZAKSA idzie jak walec, z którym tylko Indykpol AZS Olsztyn oraz Espadon Szczecin nawiązały równorzędną walkę (przegrane po tie-breakach).

W zespole dowodzonym przez trenera Andreę Gardiniego pierwsze skrzypce grają: francuski rozgrywający Benjamin Toniutti, belgijski przyjmujący Sam Deroo oraz libero reprezentacji Polski Paweł Zatorski. Świetnym transferem okazał się także nowy atakujący drużyny Portorykańczyk Maurice Torres.

Na pewno czeka nas bardzo ciężki mecz. Pomimo tego, że w środę przegraliśmy w Pucharze Polski, to pokazaliśmy kawał dobrej gry. Szesnaście zwycięstw ZAKSY w tym sezonie robi wrażenie, ale wierzymy w to, że to właśnie nam uda się przerwać tę ich znakomitą passę – mówi Grzegorz Kosok, kapitan Jastrzębskiego Węgla.

Początek meczu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle o godz. 14:45. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi Polsat Sport.

WSZYSTKIE BILETY NA TO SPOTKANIE ZOSTAŁY SPRZEDANE!