„Galaktyczny mecz” równa się świetna zabawa!

19.10.2023 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

We wtorek w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej odbył się „Galaktyczny mecz”. Zabawa zorganizowana w ramach projektu Kopalnia Wiedzy JSW zgromadziła na trybunach jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej około tysiąca ludzi!

Ideą wydarzenia była integracja lokalnej społeczności, pracowników JSW, mieszkańców regionu z klubami sportowymi wspieranymi przez Jastrzębską Spółkę Węglową. Spotkanie to zgromadziło na trybunach blisko tysięczną publiczność, którą w większości tworzyły dzieci oraz młodzież wraz z wychowawcami, rodzicami i opiekunami.

Na początku miała miejsce prezentacja wszystkich drużyn, a widzom przedstawili się: Jastrzębski Węgiel (siatkówka), JKH GKS Jastrzębie (hokej), MTS Żory (piłka ręczna kobiet), GKS Jastrzębie oraz Pniówek Pawłowice (piłka nożna). Zawodnicy i zawodniczki wszystkich ekip wybiegali na scenę, a następnie ustawiali się na płycie boiska, witając się z publicznością.

Event poprowadził znany dziennikarz sportowy Piotr Dębowski, a za oprawę muzyczną oraz audiowizualną odpowiadał Grzegorz Kułaga, który od lat w znakomitym stylu kreuje sportowe emocje podczas widowisk sportowych najwyższej rangi.

Jastrzębska Spółka Węglowa wspiera te wszystkie kluby, których reprezentantów macie dzisiaj przed sobą. To poważny, zawodowy sport. Ale ważny jest kontakt z ludźmi. Postanowiliśmy zorganizować „Galaktyczny mecz”, żeby było trochę zabawy i luzu, życia wśród kibiców i z kibicami. I to się udało przy pomocy klubów oraz naszego zespołu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Ja uwielbiam atmosferę tej hali. Jestem sympatykiem wszystkich dyscyplin sportu, a w szczególności siatkówki i czekam już z utęsknieniem na rozpoczęcie sezonu 2023/2024. Dziękuję klubom, ich prezesom, dziewczynom organizującym tę imprezę i wszystkim Wam, którzy chcieliście uczestniczyć w tej zabawie i przyszliście tak licznie – mówił do publiczności Zastępca Prezesa Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej ds. Pracy i Polityki Społecznej Artur Wojtków.

Po tych słowach animatorzy i klubowe maskotki zaczęli powoli rozkręcać publiczność, zachęcając młodzież i dzieci do rytmicznych oklasków. Strzelcy koszulkowi wystrzeliwali na trybuny koszulki, a uczestnicy zabawy starali się je przechwytywać z walecznością godną sportowców obecnych w hali. Zaraz potem przeprowadzono interaktywny quiz sportowy, a jego wyniki wyświetlane były na telebimie w hali.

Na trybunach zabawa trwała w najlepsze, a niebawem na boisku rozpoczęły się warsztaty z przedstawicielami poszczególnych dyscyplin w ramach których uczestnicy poznawali tajniki, specyfikę i ćwiczenia charakterystyczne dla sportów związanych z JSW.

Później odbył się „Galaktyczny mecz”, w który zaangażowani byli zawodnicy wszystkich klubów oraz uczestnicy z trybun. W skrócie, w tym niezwykłym pojedynku: szczypiornistki mogły używać wyłącznie nóg, piłkarze – tylko rąk, hokeiści mogli łapać, rzucać i odbijać piłkę, a uczestnicy z publiczności mogli używać wszystkich kończyn. W trakcie meczu zmieniane były piłki, a z czasem w grę włączały się maskotki. Zamieszanie na boisku gęstniało z każdą kolejną minutą, co wprawiało publiczność w jeszcze doskonalszy nastrój. Naszym siatkarzom przypadła rola…sędziów. Wcielili się w nią aktualni mistrzowie Europy: Tomasz Fornal i Norbert Huber. Tomkowi też przypadł w udziale zaszczyt ogłoszenia wyniku tej interdyscyplinarnej zabawy, która zakończyła się remisem 6:6!

Na koniec były wspólne zdjęcia z idolami, a kolejka po autografy wydawała się nie mieć końca…Po spotkaniu można stwierdzić jedno: „Galaktyczny mecz” równa się świetna zabawa!

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin