Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

„Fefe” przed starciem z ZAKSĄ: „Zamierzamy się im przeciwstawić”

06.11.2018 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Przed Pomarańczowymi druga odsłona medalowego tryptyku, jak nazwaliśmy trzy starcia rozgrywane w ciągu jednego tygodnia z trójką medalistów z poprzedniego sezonu.

Na początek, w minioną sobotę, Pomarańczowi zmierzyli się z mistrzem kraju PGE Skrą Bełchatów i z konfrontacji tej wyszli zwycięsko, pokonując ekipę trenera Roberto Piazzy 3:1. W środę nasz zespół czeka wyjazd do Kędzierzyna-Koźla na pojedynek ligowy z wicemistrzem Polski ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Ostatnią częścią batalii z drużynami z podium będzie potyczka w sobotę 10 listopada przed własną publicznością z Treflem Gdańsk (g. 14:45).

Nasz najbliższy rywal to aktualny lider ligowej tabeli, jedyny zespół niepokonany w obecnych rozgrywkach, który w pięciu meczach zdobył komplet 15 punktów. W drużynie Andrei Gardiniego jest trzech aktualnych mistrzów świata ze złotej ekipy z Turynu: Paweł Zatorski, Mateusz Bieniek oraz Aleksander Śliwka. Są także znakomici obcokrajowcy: Francuz Benjamin Toniutti oraz Belg Sam Deroo, którzy walnie przyczynili się wywalczenia przez ZAKSĘ dwóch tytułów mistrzowskich w latach 2016 i 2017 oraz srebra w minionych rozgrywkach.

Po wspomniane tytuły mistrzowskie ZAKSA sięgnęła, kiedy drużyną z ławki dowodził obecny szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla Ferdinando De Giorgi. – Zawsze kiedy wracam do Kędzierzyna-Koźla, towarzyszy mi fajne uczucie. W środę może nie będzie już tak bardzo emocjonalnie jak przy okazji mojego pierwszego meczu z ZAKSĄ po drugiej stronie siatki, ale na pewno będzie przyjemnie  – przyznaje „Fefe” De Giorgi.

Trener Pomarańczowych uważa, że to dobry moment na starcie z wicemistrzami kraju. – Pojedynek z tym rywalem pokaże nam, w jakim miejscu jesteśmy – mówi  „Fefe”.

Dotychczasowy bilans naszej drużyny w sezonie to cztery wygrane i jedna porażka. Po sobotnim zwycięstwie z mistrzem Polski nastroje w naszych szeregach są pozytywne. Wszyscy jednak mają świadomość klasy środowego rywala. – Przeciwko ZAKSIE gra się niezmiernie ciężko, ale chcemy stawić im czoła. To dla nas kolejne wielkie wyzwanie. Kędzierzynianie grają bardzo dobrze, ale zamierzamy się im przeciwstawić – dodaje opiekun naszej drużyny.

Początek spotkania w Kędzierzynie-Koźlu o godzinie 20:30. Bezpośrednią transmisję z meczu przeprowadzi stacja Polsat Sport.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin