Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Faza interkontynentalna LN zakończona. Polacy jadą na turniej finałowy do USA

01.07.2019 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

W niedzielę zakończyła się cześć interkontynentalna tegorocznej edycji Ligi Narodów. Ostatni weekend LN upłynął pod znakiem skutecznej walki Polaków o awans do Final Six rozgrywek.

W ostatniej odsłonie rozgrywek fazy grupowej Ligi Narodów z największą uwagą śledziliśmy wydarzenia z Lipska, gdzie reprezentacja Polski walczyła o przepustkę do turnieju finałowego. Biało-czerwoni dopięli swego. Wygrali wszystkie trzy mecze w Niemczech i awansowali do turnieju Final Six, który odbędzie się w dniach 10-14 lipca w Chicago.

Polacy pokonali w Lipsku kolejno: Japonię oraz gospodarzy po 3:1, a także Portugalię 3:0. W sobotnim spotkaniu doszło do konfrontacji z reprezentacją Niemiec z dwoma zawodnikami Jastrzębskiego Węgla w składzie aktualnych wicemistrzów Europy. Przyjmujący Christian Fromm zdobył w tym pojedynku 12 punktów, natomiast rozgrywający Lukas Kampa (wrócił do kadry dopiero na ostatni turniej LN) – dwa „oczka”. Warto odnotować, że Fromm był najlepiej punktującym graczem swojej drużyny w starciu z Portugalią i zakończył ten mecz z liczbą 21 punktów na swoim koncie.

Wspomniane spotkanie z Niemcami pechowo zakończyło się dla innego z siatkarzy JW Tomasza Fornala. Nowy przyjmujący naszego zespołu doznał w nim urazu stawu skokowego. Szczęście w nieszczęściu jest takie, że kontuzja okazała się niegroźna. Nasz zawodnik ma pauzować około dwóch tygodni i ma nadzieję na wyjazd z kadrą na Final Six do Stanów Zjednoczonych.

Z naszego punktu widzenia interesująco było również w stolicy Brazylii Brasili, gdzie rywalizowali Francuzi z Julienem Lyneelem oraz Kanadyjczycy z Grahamem Vigrassem w składach swoich kadr narodowych. Francuski przyjmujący zaprezentował się z dobrej strony w meczu z Brazylią (14 punktów – 10 w ataku, jeden w bloku i trzy w zagrywce) oraz z Kanadą (10 punktów – sześć w ataku, dwa w bloku i dwa w zagrwyce). Po zwycięstwach z Włochami (3:1) oraz Kanadą (3:0) Francuzi pewnie awansowali do Final Six.

Sztuka ta natomiast nie udała się reprezentacji Kanady. Siatkarze spod znaku Klonowego Liścia wygrali w ostatnim turnieju tylko jedno z trzech spotkań i ostatecznie uplasowali się w Lidze Narodów na 9. miejscu.

Pracujący z reprezentacją Australii nasz scoutman Bogdan Szczebak oraz trener od przygotowania motorycznego Luke Reynolds pewnie utrzymali się wraz z kadrą „Kangurów” w 16-zespołowej stawce LN (13. miejsce).

Do turnieju finałowego w USA awansowały: Brazylia, Iran, Rosja, Francja oraz Polska. Amerykanie jako gospodarze mieli z góry zapewnione miejsce w turnieju finałowym.

Foto: FIVB.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin