Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Eksperymentalny skład Jastrzębskiego Węgla na turniej w Nysie

16.09.2021 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Dzisiaj w Nysie rozpoczyna się organizowany przez Stal Nysę Turniej Legend im. Zdzisława Kiczyńskiego i Andrzeja Kaczmarka. Nasza drużyna wystąpi w nim w eksperymentalnym składzie.

W dwudniowym turnieju wezmą udział cztery zespoły: gospodarze – Stal Nysa, Jastrzębski Węgiel, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Cuprum Lubin. Impreza jest otwarta dla kibiców.

Z uwagi na braki kadrowe nasz zespół wystąpi na Opolszczyźnie w eksperymentalnym składzie. Z ekipy, która będzie tworzyć drużynę Jastrzębskiego Węgla w sezonie 2021/2022, w Nysie pojawi się tylko siedmiu zawodników.

Powodem takiego stanu rzeczy są kontuzje oraz obowiązki reprezentacyjne zawodników. W Nysie zabraknie zmagających się z urazami: Rafała Szymury oraz Szymona Bińka, a także graczy którzy uczestniczyli bądź nadal uczestniczą w Mistrzostwach Europy: Benjamina Toniuttiego, Eemiego Tervaporttiego, Jana Hadravy oraz Tomasza Fornala. Nasi kadrowicze wrócą do Klubu na początku przyszłego tygodnia.

Z tego względu na nyski turniej do drużyny dołączyli: libero z Akademii Talentów Aleksander Piksa (rocznik 2005), przyjmujący z Akademii Talentów Dominik Czerny (tegoroczny mistrz świata U-19), rozgrywający Kamil Strzymszok (trenuje z pierwszym zespołem od początku okresu przygotowawczego), a także przyjmujący Krystian Bangrowski (pozyskany tymczasowo z TS Volley Rybnik).

Sytuacja jest dziwna, ale nie szukamy żadnych wymówek. Nasz ostatni sparing, w którym graliśmy z dwoma libero w szóstce i atakującym na przyjęciu dowiódł, że zawsze da się znaleźć jakieś rozwiązanie. Zależy nam na tym, żeby ten turniej miał dla nas sens. Wynik końcowy nie będzie najważniejszy, ale też nie zamierzamy niczego odpuszczać. Mnie w tym turnieju interesuje przede wszystkim kreowanie naszego pomysłu na grę. Zapis wideo z tych spotkań da nam odpowiedź, co działa, a co jeszcze poprawić, a także jakie są nasze cele na kolejne dni, na kolejne treningi. Nie jest to łatwe, zwłaszcza, że w tej chwili nie mamy ani jednego rozgrywającego ze składu na nowy sezon. Ale cóż, zbieramy doświadczenie i dalsze informacje, jak budować nasz system gry – mówi Andrea Gardini, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

Skład Jastrzębskiego Węgla na Turniej Legend w Nysie:

Atakujący: Stephen Boyer, Bartosz Krzysiek

Rozgrywający: Tural Hasanli, Kamil Strzymszok

Przyjmujący: Wojciech Szwed, Dominik Czerny, Krystian Bangrowski

Środkowi: Jurij Gladyr, Łukasz Wiśniewski, Dawid Dryja, Jakub Macyra

Libero: Jakub Popiwczak, Aleksander Piksa

 

Harmonogram Turnieju Legend:

Czwartek (16 września):

16:30 – Cuprum Lubin – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

19:00 – Uroczyste otwarcie Turnieju Legend

19:30 – Stal Nysa – Jastrzębski Węgiel

Piątek (17 września):

16:30 – mecz o III miejsce

19:30 – finał

 

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin