Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Eemi Tervaportti na kolejne dwa lata w Jastrzębskim Węglu!

29.04.2022 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Z przyjemnością informujemy, że nasz Klub przedłużył kontrakt z fińskim rozgrywającym Eemim Tervaporttim. Umowa będzie obowiązywać na kolejne dwa sezony.

Ja naprawdę lubię ten klub. Jastrzębski Węgiel to uznana marka. Nadal więc chciałem być częścią tej drużyny i spróbować wywalczyć z nią tyle trofeów, ile to jest tylko możliwe. Czuję się tu niesamowicie, moja rodzina również. Wszystko tutaj działa jak należy. Świetny zespół, świetna organizacja, cóż więcej nam potrzeba – mówi fiński rozgrywający Jastrzębskiego Węgla.

Radości z takiego przebiegu sprawy nie kryje także sternik naszego Klubu Adam Gorol.

Jak to ktoś pięknie ujął, Eemi Tervaportti to „zmiennik klasy premium”. Podzielam tę opinię. Zawodnik ten stanowi bardzo solidne wsparcie na swojej pozycji dla Bena Toniuttiego. Ponadto, Fin dobrze funkcjonuje w tej grupie, więc nie było najmniejszych powodów, by nie przedłużać z nim umowy. Cieszę się, że zostaje z nami na dwa kolejne sezony – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

33-letni Fin jest wielokrotnym reprezentantem swojego kraju, a w siatkówce klubowej występował w wielu ligach europejskich.

Karierę zaczynał w swojej rodzimej lidze, skąd wyruszył do Francji. Siatkarsko okrzepł w barwach belgijskiego klubu Knack Roeselare, z którym trzykrotnie wywalczył mistrzostwo kraju (2013, 2014, 2015) i Puchar Belgii (2013).

Po trzech latach spędzonych w klubie z Flandrii Zachodniej wyruszył nad Bosfor, gdzie otrzymał ofertę z Galatasaray Stambuł. Po roku wrócił do Francji, zasilając szeregi Stade Poitevin Poitiers. Rok później zadebiutował w PlusLidze w barwach Espadonu Szczecin. Po szczecińskiej przygodzie przeniósł się do Olympiakosu Pireus, z którym zdobył mistrzostwo i wicemistrzostwo Grecji.

Do Jastrzębskiego Węgla trafił w 2020 roku. Sezon 2020/2021 zwieńczył złotym medalem w PlusLidze w barwach Jastrzębskiego Węgla, natomiast w październiku zeszłego roku sięgnął wraz z naszą drużyną w Lublinie po Superpuchar Polski. Teraz awansował z zespołem po raz drugi z rzędu do finału mistrzostw Polski.

Eemi Tervaportti

Ur. 26.07.1989r., Äetsä

Wzrost: 193 cm

Waga: 80 kg

Zasięg w ataku: 338 cm

Zasięg w bloku: 317 cm

Kluby: Valkeakosken Isku-Veikot (FIN), Raision Loimu (FIN), Sun Volley Oulu (FIN), Avignon Volley-Ball (FRA), GFC Ajaccio VB (FRA), Knack Randstad Roeselare (BEL), Galatasaray Stambuł (TUR), Stade Poitevin Poitiers (FRA), Espadon Szczecin (POL), Olympiakos Pireus (GRE), Jastrzębski Węgiel.

 

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin