Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Edvins Skruders rozgrywającym Jastrzębskiego Węgla

27.09.2023 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Informujemy, że nasz Klub podpisał roczny kontakt z łotewskim rozgrywającym Edvinsem Skrudersem.

Pozyskanie nowego zawodnika na pozycji rozgrywającego ma związek z odejściem Eemiego Tervaporttiego z Jastrzębskiego Węgla. Przypomnijmy, że fiński zawodnik zdecydował się na rozwiązanie obowiązującego kontraktu i odszedł z naszego Klubu.

W jego miejsce przychodzi podstawowy rozgrywający reprezentacji Łotwy Edvins Skruders, który z kadrą swojego kraju sięgnął w tym roku po złote medale Srebrnej Ligi Europejskiej. Trenerem reprezentacji Łotwy jest Polak, Michał Mieszko Gogol.

Jeśli chodzi o karierę klubową 26-letniego zawodnika, to zaczynał ją w swojej ojczyźnie, w klubie SK Jekabpils Lusi, w którym spędził osiem sezonów. W rodzimej lidze czterokrotnie był wybierany najlepszym rozgrywającym i dwa razy został MVP Pucharu Łotwy. Z macierzystym klubem z Jekabpilsu dwukrotnie zdobył mistrzostwo kraju i trzy razu krajowy Puchar. Dwa ostatnie lata spędził natomiast w Rumunii, reprezentując barwy stołecznych klubów z Bukaresztu – najpierw Rapidu, a następnie Olimpii Titanii.

Teraz zadebiutuje w PlusLidze. – Jestem bardzo podekscytowany nadchodzącym sezonem i możliwością bycia częścią zespołu. Polska jest jednym z największych krajów siatkarskich i nie mogę się doczekać meczów, kibiców i panującej tam siatkarskiej atmosfery. Jastrzębski Węgiel to klub ze znakomitym zespołem i bardzo bogatą historią, a bycie częścią tego zespołu to ogromny zaszczyt – mówi Edvins Skruders.

Witamy w Klubie, Edvins!

Edvins Skruders

Pozycja: Rozgrywający

Data urodzenia: 13.11.1997

Wzrost: 189 cm

Waga: 84 kg

Zasięg w ataku: 335 cm

Zasięg w bloku: 310 cm

Kluby: SK Jekabpils Lusi (LAT), Rapid București (ROM), Olimpia Titanii București (ROM).

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin