Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Dzisiaj gramy w Bielsku-Białej

21.10.2022 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Wyjazdowym meczem z BBTS-em Bielsko-Biała nasz zespół zainauguruje piątą kolejkę PlusLigi. Początek piątkowego spotkania w bielskiej Hali pod Dębowcem o godzinie 17:30. Transmisja – w Polsacie Sport.

Po okazałym zwycięstwie w starciu „domowym” z Aluronem CMC Wartą Zawiercie (3:0), teraz naszą drużynę czeka wyjazdowy pojedynek z BBTS-em Bielsko-Biała.

Traktujemy to spotkanie w kategoriach ważnego i trudnego. Trafia się ono pomiędzy istotną potyczką z Zawierciem, a więc zespołem z ambicjami sięgającymi mistrzostwa Polski, a Superpucharem Polski, który zaplanowano na przyszłą środę. Na papierze jesteśmy faworytem i każdy oczekuje od nas zwycięstwa w tym meczu, ale musimy podejść do tego spotkania jak do każdego innego. Rywale udowodnili, że są w stanie wygrywać mecze w PlusLidze i mają na koncie już jedno zwycięstwo. Ponadto napsuli sporo krwi ZAKSIE. I chociaż przegrali w Kędzierzynie 0:3, to był to wyrównany pojedynek. Zagrają z nami bez presji, więc musimy być dobrze przygotowani do tego meczu. Trzeba porządnie potrenować i dobrze przeanalizować przeciwnika. I właśnie z takim nastawieniem pracowaliśmy w tym tygodniu – mówi Benjamin Toniutti, rozgrywający Jastrzębskiego Węgla.

Nasz piątkowy rywal jest tegorocznym beniaminkiem ligi. Bielszczanie wrócili na najwyższy szczebel rozgrywkowy po czterech latach przerwy. Bilans spotkań z BBTS-em Jastrzębski Węgiel ma korzystny. Na dwanaście pojedynków aż dziewięć wygrali nasi siatkarze.

W zespole z Bielska-Białej jest kilku zawodników z jastrzębską przeszłością. W ekipie tej jest trzech byłych graczy Jastrzębskiego Węgla bądź Akademii Talentów JW: Radosław Gil, Konrad Formela oraz  Wojciech Siek. Ponadto, gra w niej kilku obcokrajowców, jak Amerykanin Jake Hanes, Kanadyjczyk Daulton Sinoski czy Węgier Roland Gergye. Drużyną z ławki trenerskiej dowodzi holenderski szkoleniowiec Arie Cornelis Brokking. Niedawno do zespołu dołączył też doświadczony francuski rozgrywający Pierre Pujol, którego świetnie zna Ben Toniutti.

Cieszę się, że Pierre znalazł klub. Uważam, że to dobra opcja dla drużyny z Bielska. To doświadczony gracz, z którym występowałem wspólnie przez kilka lat w reprezentacji. Byliśmy razem w Rio de Janeiro na Igrzyskach Olimpijskich, wspólnie wywalczyliśmy mistrzostwo Europy. Bez wątpienia pomoże ekipie z Bielska-Białej w walce o utrzymanie, co zapewne jest celem tego klubu – mówi Toniutti.

Skład drużyny BBTS Bielsko-Biała na sezon 2022/2023:

Atakujący: Jake Hanes, Daulton Sinoski

Rozgrywający: Radosław Gil, Pierre Pujol

Przyjmujący: Roland Gergye, Jakub Urbanowicz, Konrad Formela, Radosław Puczkowski

Środkowi: Dawid Woch, Mateusz Zawalski, Wojciech Siek, Adrian Hunek

Libero: Bartosz Fijałek, Dominik Teklak

Trener: Arie Cornelis Brokking

 

Początek dzisiejszego meczu o godz. 17:30. Transmisja – w Polsacie Sport.

 

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin