Dwa turnieje z JW w drugiej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów

Opublikowany przez 2 października, 2020 09:00

Rozmiar czcionki : A- A A+

Europejska Konfederacja Siatkówki CEV postanowiła, że w 2. rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów w grupie z udziałem naszej drużyny rozegrane zostaną dwa turnieje. Jeden z nich odbędzie się w Jastrzębiu-Zdroju w dniach 13-15 października.

Przypomnijmy, że pierwotnie formuła obu rund kwalifikacji do fazy grupowej Ligi Mistrzów zakładała, że każda z ekip uczestniczących w tychże eliminacjach miała być organizatorem jednego turnieju z trzema drużynami w swojej grupie. Ze względu jednak na epidemię koronawirusa i kwestie logistyczne już w pierwszej rundzie kwalifikacji liczba turniejów została zredukowana.

Tak było chociażby w przypadku naszej grupy, w której wszystkie trzy ekipy zgodziły się na rozegranie jednego turnieju, a Jastrzębski Węgiel podjął się jego organizacji. Zarówno supervisor z Niemiec, jak i  przedstawiciele naszych rywali biorących udział w tych zawodach (białoruski Stroitiel Mińsk oraz holenderskie Dynamo Draisma Apeldoorn) po ich zakończeniu komplementowali organizację, atmosferę oraz zasady bezpieczeństwa zachowane podczas jastrzębskiego turnieju.

Dlatego też w drugiej rundzie kwalifikacji nasz Klub ponownie wystąpił z propozycją rozegrania tylko jednego turnieju, w Jastrzębiu-Zdroju. O ile jeden z naszych przeciwników – węgierski klub Fino Kaposvar VC był gotów przystać na takie rozwiązanie, tak rumuńska ekipa – Arcada Galati nie wyraziła zgody na taki scenariusz. Rumunii – podobnie jak my – też byli gospodarzami jednego turnieju w pierwszej rundzie i grając przed własną publicznością szczęśliwie rozstrzygnęli go na własną korzyść (decydujący mecz z fińskim Ford Levoranta Sastamala wygrany w tie-breaku 20:18, pomimo prowadzenia Finów 14:12).

Na bazie tych negocjacji CEV zdecydował, że zwycięzcę 2. rundy kwalifikacji w naszym przypadku wyłonią dwa turnieje. Pierwszy z nich zostanie rozegrany w Jastrzębiu-Zdroju w dniach 13-15 października, natomiast drugi odbędzie się w rumuńskim Gałaczu w dniach 27-29 października. Najlepsza drużyn po zsumowaniu wyników obu turniejów awansuje do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Terminarz gier 2. rundy (turniej w Jastrzębiu-Zdroju):

– 13.10.2020: Jastrzębski Węgiel – Fino KAPOSVAR VC godz. 20:30

– 14.10.2020: Fino Kaposvar VC – C.S.M. Arcada Galati godz. 17:30

– 15.10.2020: C.S.M. Arcada Galati – Jastrzębski Węgiel godz. 20:30

Transmisje z tych spotkań przeprowadzi stacja Polsat Sport.

Sprzedaż biletów na to wydarzenie rozpocznie się w nadchodzącym tygodniu.